gorzów wirusy dzieci

i

Autor: pixnio.com zdjęcie ilustracyjne

Co robić gdy RSV, covid czy grypa atakują dzieci, zwłaszcza maluchy?

2023-01-18 15:23

W Gorzowie wirusy ciągle szaleją, choć jak informuje ministerstwo zdrowia, liczba zachorowań powoli spada. Zatem sytuacja na zbliżające się ferie w Lubuskiem nie powinna być zła. Jednak, gdy choróbsko nas dopadnie, jak działać i gdzie szukać pomocy?

Grypą najczęściej zarażają się dzieci poniżej 14 roku życia. Z kolei RSV, infekujący drogi oddechowe, stwierdzany jest nawet u kilkumiesięcznych maluszków. Bywa też, że jedno dziecko ma kumulację kilku wirusów np. grypę ze szkarlatyną. Co robić, gdy są objawy?

- Są dostępne w aptekach bardzo fajne testy. Nie ma sensu robić ich od razu, trzeba dać chwilę tym patogenom, by się namnożyły, żeby to w testach wyszło. Z drugiej strony jeżeli dorosły czy dziecko gorączkuje, leje się przez ręce, no to wtedy za frak i jak najszybciej komuś się pokazać - radzi Tomasz Szatkowski, pediatra z gorzowskiego szpitala.

gorzów wirusy dzieci 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Szpitalny oddział dziecięcy ma sporo pracy.

Najpierw udajemy się do lekarza rodzinnego, który pokieruje nas dalej. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy jedziemy w ostateczności. Tam trzeba będzie poczekać na przyjęcie, nawet kilka godzin.

Lekarze apelują, by się szczepić się przeciwko grypie i covid oraz wspomagać się witaminą D.

Policyjny pościg za motocyklistą. 43-latek w nosie miał sądowe zakazy!

QUIZ. Serialowe sieroty. Nie wszystkie miały szczęście. Pamiętasz ich losy?

Pytanie 1 z 14
Ten serial opowiadał o rodzinie, która z założenia zajmowała się adopcją dzieci z domu dziecka. Pamiętasz tytuł?