Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia Oskar Fajfer Team

SPORT

Co dalej z Oskarem Fajferem? Zawodnik Stali Gorzów doznał groźnego upadku. Czekają go szczegółowe badania

2023-05-31 15:56

W środę (31.05) 29-letni zawodnik Stali Gorzów ma przejść szczegółowe badania po tym jak dzień wcześniej, w trakcie zawodów w Szwecji, upadł na tor i narzekając na ból w stopie wycofał się z dalszych zawodów. Na razie nie wiadomo czy kontuzja jest na tyle poważna, że uniemożliwi udział żużlowca w niedzielnych, ligowych zawodach. Jeśli nie będzie mógł stanąć do rywalizacji gorzowska Stal znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji.

Oskar Fajfer z kontuzją stopy? Czekamy na informacje jak poważny jest uraz

Według zapowiedzi to właśnie w środę zawodnikowi mają zostać wykonane wszystkie szczegółowe badania, które dadzą odpowiedź na to co tak właściwie dzieje się z jego stopą.

Przypomnijmy, do nieszczęśliwego wypadku doszło w trakcie wtorkowych (30.05) zawodów w Szwecji. Oskar Fajfer, w szóstym biegu ligowych wyścigów, został zaatakowany przez Filipa Hjelmanda co skończyło się upadkiem na tor. Żużlowiec Stali zwracał uwagę na silny ból w lewej stopie i zrezygnował z dalszej jazdy.

Na razie nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat tego jak poważny jest uraz. Wciąż czekamy na wyniki prowadzonych badań.

Jeśli Oskar Fajfer nie pojedzie w niedzielnym meczu Stal Gorzów będzie miała duży kłopot

Sytuacja wygląda nieciekawie, bo jeśli okaże się, że kontujza jest poważna to żużlowiec nie bedzie mógł wziąć udziału w niedzielnych wyścigach, w których to Stal Gorzów ma się zmierzyć Fogo Unią Leszno. Wtedy gorzowski zespół znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji. Dlaczego? Bo będzie problem z tym kim go zastąpić.

W ekipie żółto-niebieskich jest bowiem tylko pięciu seniorów. Jeżeli Fajfer nie będzie mógł jechać w jego miejsce będzie musiał wejść jeden z juniorów, co znacznie osłabi drużynę.

Sonda
Śledzisz mecze Stali Gorzów?
Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie