Cmentarz Gorzów

i

Autor: gorzow.pl

Inwestycje

Cmentarz Komunalny w Gorzowie zostanie rozbudowany. Znamy wykonawcę!

2023-10-21 13:44

Cmentarz Komunalny w Gorzowie Wlkp. przy ul. Żwirowej powiększy się o kolejne 3,5 ha. Został właśnie wyłoniony wykonawca, który opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową tego zdania – poinformowała w sobotę dyr. biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie Ewa Iwańska.

Cmentarz w Gorzowie zostanie powiększony

Oferty w postępowaniu przetargowym na wykonanie dokumentacji projektowej II etapu rozbudowy cmentarza złożyły dwie firmy.

Wybrana została spółka Blank Architekci z Zabrza, która zrealizuje zadanie za ponad 360 tys. zł. Będzie miała na to 13 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Teren przeznaczony do rozbudowy, to obszar około 3,5 ha. Jego zagospodarowanie zostało podzielone na cztery podetapy, aby prace budowlane rozłożyć w czasie.

Wykonawca zaprojektuje m.in.: kontynuację alei Zasłużonych, rozmieszczenie minimum 50 grobowców i czterech dwustronnych kolumbariów, a także system oświetlenia i monitoringu oraz nasadzenia zieleni.

Iwańska dodała, że na etapie prac projektowych określona zostanie również liczba miejsc przeznaczonych na pochówki, zgodnie z obowiązującymi przepisami.