gorzów Azorki budy 1

i

Autor: azyl.schronisko.azorki/facebook.com Piaski w Azorkach mają super budy.

Schronisko dla bezdomnych psiaków

Ciepłe​ i komfortowe budy w gorzowskich Azorkach

2023-10-19 15:53

W schronisku przy ul. Fabrycznej na gorzowskim Zawarciu trwa wymiana zniszczonych kwater dla czworonogów. Udaje się to dzięki pieniądzom od mieszkańców czy też zebranych datków podczas różnych akcji. Potrzeby są ogromne.

Gorzowskie Azorki jak zawsze mogą liczyć na otwarte serca mieszkańców, którzy wspierają je jak mogą. Profesjonalna buda to niestety całkiem spory wydatek- duża kosztuje 1500 złotych, mała 1000 złotych. Chodzi o to, że taki psi domek musi być wykonany z odpowiednio wytrzymałych materiałów. 

 - Koszty są tak duże, ponieważ te budy są wykonane z drewna. Nie ma tam takich płyt takich jak do mebli, sklejek. To psiaki rozwalają w moment. Jak pies jest zestresowany to naprawdę taką budę może po prostu roznieść. Te nowe są ocieplone grubym styropianem z każdej strony. Mamy nadzieję, że wytrzymają lata - mówi Karolina Mroczkowska, wolontariuszka w Azorkach.

gorzów Azorki słoma

i

Autor: azyl.schronisko.azorki/facebook.com Słoma przyjechała aż z Dębna.

Wypasionych bud przybywa, a potrzeba jeszcze wielu, bo w schronisku na co dzień przebywa około stu psów. Do Azorków trafiło także ponad 100 kostek świeżej słomy od firmy z Dębna, które wyścielą wnętrza bud. Datki na psie domki przynoszą na przykład nowożeńcy, ale także zwykli mieszkańcy. Można je także wpłacać na konto stowarzyszenia Azyl. Szczegóły na facebook'u.

Festiwal Sztuki Cyrkowej 2023 w Cyrku Zalewski w Warszawie

Quiz o zwierzętach z Afryki. Oglądałeś Króla lwa? Sprawdź szóste pytanie!

Pytanie 1 z 10
Który ze słoni jest większy?