TRAGEDIA

Ciało mężczyzny wyłowione z jeziora w Lubniewicach. Kluczowa jest sekcja zwłok

2024-06-11 9:01

Policjanci ustalili już tożsamość osoby, której ciało wyłowiono w poniedziałkowy (10.06) poranek z jeziora Lubiąż w Lubniewicach. Wciąż trwają jeszcze ustalenia, co mogło być przyczyną śmierci. Jak informują funkcjonariusze: kluczowa jest sekcja zwłok.

Dryfujące zwłoki znalazł przechodzień

Tragicznego odkrycia dostrzegł mężczyzna, który w poniedziałek (10.06) przed godziną 7:00 postanowił przejść się brzegiem jeziora Lubiąż w Lubniewicach. W pewnym momencie na tafli wody zauważył bowiem dryfujące zwłoki.

Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze policji, straży pożarnej, a także karetka pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Tożsamość topielca została ustalona. Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Policjanci ustalili, że zmarłym jest 73-letni mężczyzna. Obecnie jego ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma wyjaśnić dokładne okoliczności jego śmierci.

Na tę chwilę nie udzielamy szczegółowych informacji. Sekcja zwłok jest dla nas kluczowa w ustaleniu przyczyn zgonu" - powiedziała nam Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Przeprowadzenie sekcji zwłok zaplanowano na wtorek (11.06).

Zobacz też: Tak wyglądają zgliszcza dachu i poddasza po pożarze w Boleminie pod Gorzowem

Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?
Topielec nad zalewem Zegrzyńskim