Fałszywi kominiarze

i

Autor: Gorzów - rozmowy o wszystkim / Facebook.com

OSZUSTWA

Chodzą po domach podając się za kominiarzy. Mieszkańcy ostrzegają przed złodziejami!

2023-07-27 9:03

Gorzowianie informują o trzech mężczyznach, którzy od kilku dni pojawiają się na gorzowskich osiedlach i podając się za kominiarzy oferują do kupienia kalendarze. Wszystko wskazuje na to, że są to oszuści, którzy próbują wyłudzić pieniądze od nieświadomych mieszkańców. Internauci ostrzegają też przed możliwymi próbami włamań.

Informacje o sprawie pojawiły się na jednej z grup na portalu społecznościowym. Jak się okazuje, od kilku dni do gorzowskich mieszkań i domów pukają mężczyźni podajacy się za kominiarzy. Wszystko z pozoru wygląda niewinnie: ot, zwykła sprzedaż kalendarzy z okazji Dnia Kominiarza. Z tym, że Dzień Kominiarza obchodzony był na początku maja, a sprzedaż kalendarzy w sierpniu wydaje się co najmniej podejrzana.

Fałszywi kominiarze sprzedają kalendarze - nie dajcie się nabrać!

Jak informują mieszkańcy fałszywych kominiarzy (lub strażaków, bo czasami podają się również za nich) jest trzech: jeden z nich jest łysy, a dwóch pozostałych ma szczupłą budowę ciała. Zazwyczaj ubrani są w czarne spodnie i czarne koszulki z krótkim rękawem, chociaż czasami trafiają się także w kominiarskich mundurach.

Nie wszyscy dają się jednak nabrać i za pośrednictwem Internetu ostrzegają innych:

Dobry kominiarz ma teraz takie stawki i odległe terminy,że nie ma czasu chodzić po domach i śmieci ludziom wciskać Jak chcecie to kupujcie śmieci od przebierańców albo papudrokow" pisze jeden z mieszkańców.

"U mnie też byli dzisiaj weszli mimo że domofon jest na kod dzwonią dzwonkiem i wciskają jakieś gówniane kartki niby kominiarze mają na szyi plakietke z napisem kominiarz jak pies zaczal szczekać to Pan dal sobie spokój!" dodaje kolejna osoba.

Co więcej, z relacji mieszkańców wynika, że mężczyźni ulatniają się jak tylko ktoś poinformuje o zawiadomieniu policji.

Podejrzani mężczyźni na kilku gorzowskich osiedlach

Na początku mężczyźni widziani byli głównie na osiedlu Staszica, gdzie mieszka sporo starszych osób, które z kolei są łatwym celem oszustów.

W ostatnim czasie doniesienia o pseudo-kominiarzach pojawiły się także z Dolinek, ul. Komisji Edukacji Narodowej, Okulickiego, Niepodległości czy Jana Pawła II.

Mieszkańcy ostrzegają, by pod żadnym pozorem nie otwierać im drzwi, ponieważ oprócz sprzedaży rzekomych kominiarskich kalendarzy mężczyźni również z dużym zaciekawieniem przyglądają się wnętrzom mieszkań, a to budzi obawy o ewentualną próbę włamań. O każdym podobnym incydencie warto poinformować gorzowskich policjantów.

Sonda
Padłeś/aś kiedyś ofiarą oszustów?
Kominiarz radzi - czyszczenie komina i przeglądy