gorzów gotowanie rynek

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl

Imprezy Gorzów

Chłodnik litewski i polędwiczka z kaszotto od "Gastronomika"

2023-05-17 16:12

W niedzielę na Starym Rynku zagości akcja „Polska od kuchni”. Gorzów gości ją drugi raz. Od początku uczestniczy w niej gorzowski Zespół Szkół Gastronomicznych. Uczniowie pod okiem swojego nauczyciela przygotują dania, którymi ugoszczą mieszkańców. Z pewnością będzie smacznie.

Będzie smacznie i zdrowo- a postara się o to gorzowski "Gastronomik". W niedzielę [21.05] w centrum Gorzowa na Starym Rynku odbędzie się festyn "Polska od kuchni". Od godziny 13 mieszkańcy mogą przybywać, żeby zjeść w plenerze niedzielny obiad. Pojawi się znany kucharz Karol Okrasa, ale w akcji udział weźmie też Zespół Szkół Gastronomicznych. Uczniowie i nauczyciele zaproszą mieszkańców na chłodnik i polędwicę.

Chłodnik klasyczny, litewski, bogactwo warzyw. To będzie taka przystawka. Mamy też danie główne – marynowana polędwiczka z kaszotto oraz bukietem warzyw. Pamiętajmy o dodawaniu warzyw do naszych potraw - mówi Kamil Tużnik, szef kuchni i nauczyciel "Gastronomika".

Chłodnika przygotowanych będzie 60 litrów, a dania głównego około 700 porcji. Jedzenie wydawane będzie od godziny 13 do 18-19, albo do wyczerpania porcji. Nie trzeba płacić, firma stawia!

Jak dobrze pamiętasz słodycze z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się ulubiony napój dzieci, który kupowało się w szklanych butelkach?