Gorzów: nasadzenia

i

Autor: SG Dzięki "zielonym mikroinicjatywom sąsiedzkim" w Gorzowie będzie bardzej zielono.

Zieleń miejska

Chcecie, żeby wasze otoczenie się zazieleniło? Zgłoście się do magistratu

2023-05-19 17:23

Wracają zielone mikroinicjatywy. Można zdobyć kasę na nasadzenia, które upiększą podwórka i otoczenie bloków. Po pieniądze mogą sięgnąć grupy sąsiedzkie. Wnioski przyjmuje Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji przy ul. Sikorskiego.

Ruszyła nowa edycja zielonych mikroinicjatyw. Chcecie, żeby wasze podwórko, albo plac przed blokiem się zazieleniły? Zgłoście się do gorzowskiego magistratu. Miasto ogłosiło konkurs na zielone mikroinicjatywy.

Trzeba się skrzyknąć z sąsiadami​, minimum musi być 5 osób i taką grupą przedstawić swój pomysł urzędnikom. Miasto zakupi rośliny, nawozy, narzędzia i urządzenia ogrodowe, kosze na śmieci, donice, ławki, gazony, pergole, albo zbiorniki na deszczówkę. Prace upiększające można wykonać tylko na terenie miejskim. Grupa na swoje przedsięwzięcie można uzyskać do 1 tys. zł. Łącznie do podziału na zielone mikroinicjatywy jest 5 tys. zł. Pomysły należy zgłaszać na formularzu, dostępnym na stronie miasta.

Wnioski przyjmuje Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji przy ul. Sikorskiego 5. Tam też uzyskacie odpowiedzi na wszelkie pytania. Nabór jest do wyczerpania środków.

QUIZ. Poznasz serial po jednej scenie? Tylko dla fanów z sokolim wzrokiem!

Pytanie 1 z 14
Tu dumny ojciec prowadzi do ślubu córkę. Chodzi oczywiście o serial...
M jak miłość. Magda (Anna Mucha), Wojtek Marszałek (Emilian Kamiński)