Gorzów: kartki świąteczne

i

Autor: SG

Chcecie wysłać życzenia bliskim? Najlepiej na „gorzowskich” kartkach świątecznych

2022-12-09 13:08

Maraton pisania życzeń na kartkach świątecznych zaplanowano na środę, w Askanie. Miasto wydało kilkaset kart bożonarodzeniowych, a poczta specjalny znaczek. Nic tylko wysyłać.

Wyślij rodzinie lub znajomym kartkę świąteczną z Gorzowem​. W środę [14 grudnia] w Askanie odbędzie się maraton pisania kartek świątecznych. Miasto wspólnie z pocztą przygotowało kilka wzorów. Na kartach są widoki bożonarodzeniowo udekorowanego miasta, a także Stefania, czyli gorzowski nosorożec i Szymon Gięty w świątecznym anturażu. Do tego będą jeszcze specjalne znaczki.

To prawdziwy znaczek, który został wydany z logo kampanii „Gorzów blisko świąt” i to jest normalny znak opłaty pocztowej. Zawsze podkreślam, że znaczek jest takim ambasadorem pewnego wydarzenia, miejsca, kultury. Mam nadzieję, że znaczek będzie krążył po całym świecie - mówi Michał Kuściński, dyrektor Poczty Polskiej w Gorzowie.

Znaczków przygotowano 240 sztuk, kartek pocztowych trochę więcej. Mieszkańcy otrzymają je za darmo podczas akcji pisania życzeń. Na miejscu będzie też skrzynka pocztowa, do której będzie można wrzucić świąteczne kartki z życzeniami dla najbliższych. Maraton w środę od godz.15.

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?