Bieg

i

Autor: Pixabay

Charytatywne bieganie w podgorzowskim Tarnowie

2022-05-12 15:56

To już II edycja biegu na rzecz Mariusza Kompanowskiego, maratończyka, który zmaga się z stwardnieniem zanikowym bocznym. W sobotę będzie można go wesprzeć. Wystarczy zapisać się na bieg i uiścić wpisowe. Cały dochód przekazany będzie na jego rehabilitację.

Można pobiec i pomóc maratończykowi. W sobotę (14.05) w Tarnowie, gmina Lubiszyn, odbędzie się II bieg charytatywny na rzecz Mariusza Kompanowskiego. Maratończyk cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Zebrane pieniądze pójdą na jego rehabilitację. Bieg startuje o godz. 15.15, ale cała impreza rusza wcześniej o 13. Wtedy zaczynają się zapisy. Do przebiegnięcia będzie ponad 6 km.

Pan Mariusz ma za sobą przebiegniętych wiele maratonów i ultramaratonów, bardzo dużo kilometrów ma na koncie. Dlatego bardzo fajnie, w ten sposób, biegiem panu Mariuszowi pomóc - mówi Anita Judek, współorganizatorka biegu.

Oprócz biegu będzie sporo atrakcji dla całych rodzin. Policja zaprezentuje swój elektryczny radiowóz. Skorzystać będzie można z darmowych zabiegów fizjoterapeutycznych, które wykonają studenci gorzowskiego AWF. Będą także występy artystyczne i koncert Mr. Adi.

QUIZ. Słynne cytaty z polskich komedii. Które są prawdziwe, a które wymyśliliśmy? 7/10 to prawdziwy wyczyn!

Pytanie 1 z 10
Czy w „Chłopaki nie płaczą” można usłyszeć taki cytat: "Bunkrów nie ma, ale też jest fantastycznie"