Marek Grzyb - były prezes Stali Gorzów

i

Autor: facebook.com/marek.grzyb

Były prezes Stali Gorzów wyszedł na wolność. Ten wpis mówi wszystko

2023-02-21 9:19

Marek Grzyb (zgodził się na upublicznienie wizerunku - dop. red.) w ubiegły piątek wyszedł na wolność. Przypomnijmy, że biznesmen został zatrzymany w czerwcu na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie, pod zarzutem prania brudnych pieniędzy.

Były prezes Stali Gorzów wyszedł na wolność

Marek Grzyb w piątek opublikował post na swoich mediach społecznościowych. Od razu ruszyły dywagacje, czy ktoś z rodziny przejął konto, czy to sam biznesmen wrzucił taki post. Szybko okazało się, że chodziło o drugą opcję. - Nie było okazji się pożegnać. Dziękuję - napisał Grzyb. Był to dopisek do zdjęcia, na którym widnieje tablica z podziękowaniami od zawodników Stali Gorzów za sezon 2022.

Przypomnijmy, że Grzyb został zatrzymany 7 czerwca przez funkcjonariuszu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, pod zarzutem tzw. "prania brudnych pieniędzy". Chodzi o kwotę ponad 66 milionów złotych pochodzącą z czynów zabronionych (popełnionych przez zorganizowaną grupę przestępczą, której wyżej wymieniony nie był członkiem), dotyczących wystawiania faktur VAT poświadczających nieprawdę, którą była przyjmowana na rachunek prowadzonego przez niego kantoru wymiany walut.

Sonda
Czy kibicujesz Stali Gorzów w PGE Ekstralidze?