Bar Mleczny Agata w Gorzowie

i

Autor: Google Street View

GASTRONOMIA

Byłe pracownice Baru Agata w Gorzowie odcinają się od lokalu. Będą zakładać własny punkt

2023-05-29 12:45

Na Facebookowym profilu słynnego w całym mieście baru mlecznego "Agata" pojawił się wymowny wpis zamieszczony przez jedną z tamtejszych, byłych już pracownic. Pani Magdalena informuje, że od trzech tygodni dania przygotowują już inni kucharze, a ona i jej koleżanki nie chcę mieć z lokalem nic wspólnego.

Ciąg dalszy problemów Baru Mlecznego "Agata"?

Bar Mleczny "Agata" działa od 1965 roku. To kultowe miejsce na gastronomicznej mapie Gorzowa, o którym słyszał chyba każdy mieszkaniec. Obecnie lokalem zarządza TKKF Stilon. Serwowane są tu domowe obiady, zarówno zupy, jak i drugie dania, a do nich obowiązkowo kompot!

Wydawać by się mogło, że domowe obiady to coś co zawsze się sprzeda, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w dobie przetworzonej żywności i popularnych fast food'ów. Jednak, jak się okazuje, tak kolorowo wcale nie jest, bo bar już od dłuższego czasu zmaga się ze sporymi problemami, głównie natury finansowej.

To spowodowało, że w 2021 roku do baru zaproszona została Magda Gessler przeprowadzając tam swoje słynne "Kuchenne Rewolucje". Niestety, nawet znana restauratorka nie dała rady postawić lokalu na nogi, bo w marcu tego roku (2023) został on zamknięty. Powód? Problemy z wypłatami dla pracowników, brak funduszy na bieżące opłaty.

Zamknięcie nie było jednak definitywne, bo obecnie bar ponownie działa. Z tym, że z zupełnie inną obsługą.

Byłe pracownice lokalu odcinają się od niego

W sobotę (27.05) na Facebookowym profilu BAR MLECZNY "AGATA" pojawił się wpis zamieszczony przez panią Magdalenę, w którym informuje, że od trzech tygodni na kuchni w lokalu pracują już całkiem nowe osoby, a wcześniejsza obsługa nie chce mieć z tym miejscem nic wspólnego.

Co więcej, byłe pracownice chcą założyć własny bar, również z domową kuchnią.

Bar Mleczny Agata

i

Autor: BAR MLECZNY "AGATA" / Facebook.com

Bar Mleczny "Agata" w Kuchennych Rewolucjach

Odcinek z gorzowskim barem mlecznym wyemitowany został wyemitowany w listopadzie 2021 ujawniając spore problemy finansowe i problemy związane z prowadzeniem lokalu.

Niestety, emisji nie doczekała szefowa kuchni, pani Marzenia, która była sercem restauracji i dzięki której dania smakowały tak wyjątkowo.

Sonda
Jadłeś/aś kiedyś w barze mlecznym "Agata"?
Kuchenne rewolucje - Magda Gessler ratuje Łódzką restaurację!