Ciąża - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

oszustwo

Była 12 razy w... udawanej ciąży? 50-letnia kobieta została skazana

2024-02-21 12:34

Barbara Loele, 50-letnia Włoszka, rzekomo była w ciąży 17 razy w ciągu 24 lat. Twierdziła, że doznała poronień 12 razy i urodziła pięcioro dzieci. Wygląda na to, że udawała to, aby otrzymywać zasiłki i unikać pracy. Jak do tego doszło?

Historię 50-letniej Włoszki nagłośnił portal La Repubblica. Według mediów, kobieta zgromadziła "małą fortunę", udając ciąże i pobierając świadczenia. Miała symulować ciążę aż 17 razy. Nie zgłosiła urodzenia żadnego z dzieci w urzędzie, a urzędnicy twierdzą, że nie widzieli dzieci, które rzekomo miała wychowywać. Partner kobiety, Davide Pizzinato, potwierdził podejrzenia policji, przyznając, że "dobrze wiedział", że Loele nie była w ciąży.

Zeznania mężczyzny wskazują na to, że oboje byli zaangażowani w przestępstwo oszustwa i działali na niekorzyść organu publicznego. Według La Repubblica kobieta fałszowała dokumenty medyczne, aby uzyskać świadczenia państwowe. Loele i jej partner najpierw oszukali służbę zdrowia, która stwierdziła, że kobieta jest niezdolna do pracy, a następnie złożyli dokumenty w celu uzyskania zasiłku. Planowali uzyskać 110 tys. euro, co stanowiło prawie pół miliona złotych.

Jak donosi NDTV, Włoszka również twierdziła, że najmłodsze z dzieci miała urodzić w grudniu. Jednak policja przez ostatnie 9 miesięcy obserwowała kobietę i ustaliła, że jej ciąża była zmyślona. Zarzucili więc 50-latce, że korzystała z poduszek, aby przypominały ciążowy brzuch.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Metro, Davide Pizzinato złożył zeznania przeciwko swojej partnerce i prosił o złagodzenie wyroku. Sam został oskarżony o współudział w oszustwie. Natomiast 50-letnia kobieta nadal utrzymuje swoje stanowisko, twierdząc, że była w ciąży 17 razy, z czego 12 ciąż zakończyło się poronieniem. Ostatecznie została oskarżona o oszustwo i skazana na rok i 8 miesięcy więzienia.

Ciąża nie chroni przed rakiem