Bulwersująca kradzież ze szpitala leczącego chorych na COVID-19! Są już zatrzymani

2020-12-11 8:35

Policja zatrzymała osoby podejrzewane o kradzież sprzętu ze szpitala leczącego chorych na COVID-19. Dwoje zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków.

Do kradzieży doszło w Drezdenku (województwo lubuskie) na początku listopada. Ze specjalnie ustawionego namiotu ukradziono dwie nagrzewnice i halogen oświetlający. Sprzęt był wykorzystywany przez pracowników szpitala do obsługi pacjentów z COVID-19. Mimo to sprawcy nie mieli żadnych skrupułów i zabrali urządzenia, których wartość, to kilka tysięcy złotych. 

- Już na początku grudnia kryminalni z Drezdenka wytypowali dwóch mężczyzn łączonych z kradzieżą spod szpitala. Chodziło o 34-latka z powiatu zielonogórskiego i 26-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego. Dowody, jakie zebrano pozwoliły na ich zatrzymanie - mówi Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W środę (9 grudnia) obaj podejrzewani byli już w rękach policjantów. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali również 31-pasera, u którego zabezpieczono nagrzewnice, halogen oświetleniowy i narkotyki. Cała trójka została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Te dotyczą kradzieży w przypadku 34- i 26-latka. Trzeci z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczący paserstwa i posiadania narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

POSŁUCHAJ: Chora na Covid 19 uciekła ze szpitala - relacjonuje Ewelina Fiszbain z policji w Dąbrowie Tarnowskiej
Bulwersująca kradzież wyjaśniona! Są zatrzymani