Gorzów

i

Autor: Canva Pro

MIASTO

Budżet Gorzowa został przyjęty. Ile miasto wyda w 2024 roku?

2023-12-21 13:31

Wszyscy gorzowscy radni zaakceptowali projekt przyszłorocznego budżetu miasta Gorzowa i głosowali za jego przyjęciem. Nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. To oznacza, że znana jest już ostateczna kwota, którą miasto zamierza wydać w 2024 roku.

Budżet Gorzowa 2024

Przyszłoroczny budżet Gorzowa opiewa na około 1 miliard 100 tysięcy złotych. Wydatki miasta określono na 1 mld 89 mln zł, a dochody na 976,84 mln zł. Deficyt, który wyniesie 121,76 mln zł zostanie pokryty kredytem i wolnymi środkami miasta.

Jeśli chodzi o wydatki to najwięcej środków zapisano na oświatę i edukację. Spora część powędruje także na zadania bieżące z zakresu pomocy społecznej, ochrony zdrowia i rodziny. Na inwestycje miasto planuje wydać 212,6 mln zł.

Prawie co piata złotówka przeznaczona na inwestycje trafi na przebudowę Kosynierów Gdyńskich, budowę ronda koło Słowianki oraz przebudowę skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Żwirowej i Roosevelta. Kolejnym dużym wydatkiem inwestycyjnym ma być przekształcenie budynków poszpitalnych na internat CEZiB i na poradnię psychologiczno- pedagogiczną" informują gorzowscy urzędnicy.

Do tego dochodzi też przebudowa ostatniego odcinka ulicy Spichrzowej i budowa pierwszego odcinka północnej obwodnicy.

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?
Głosujemy! Budżet obywatelski zmienia Warszawę