MIASTO

Boisko na Os. Europejskim w Gorzowie już gotowe! Inwestycja zakończona przed czasem

2024-02-07 12:20

To świetne informacje dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Zakończyła się już budowa nowego boiska, które zlokalizowane zostało na osiedlu Europejskim. To inwestycja wybrana do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

To inwestycja, na którą mieszkańcy osiedla Europejskiego czekali do dawna. Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej, z którego zadowolone będą przede wszystkim dzieci i młodzież, jest już gotowe. 

Budowa boiska zakończona przed czasem

Boisko zlokalizowane jest przy ulicy Brukselskiej w Gorzowie. To pierwsze boisko na prężnie rozwijającym się, młodym osiedlu. Nic dziwnego, że o jego utworzenie wnioskowali sami mieszkańcy i to właśnie ono zostało wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

Sama inwestycja miała być gotowa w połowie marca, ale wykonawca, firma Redpol, właśnie zakończyła pracę. Boisko zostało oficjalnie odebrane przez miejskich urzędników i w tej chwili pozostaje do dyspozycji mieszkańców.

Nowe boisko na Os. Europejskim. Jak wygląda?

Boisko ma wymiary 20×36 m. Pokryte jest nawierzchnią z trawy syntetycznej. Ogrodzone zostało piłkochwytami o wysokości 6 m z siatki polipropylenowej na słupkach stalowych. Zamontowana jest brama wjazdowa i furtka wejściowa. Wykonano także chodnik z kostki brukowej.

Nie zabrakło również elementów małej architektury, takich jak ławki i kosze na śmieci. Cała inwestycja to koszt ponad 620 tys. zł.

Podniesiony poziom wód na Warcie

Sonda
Uważasz, ze w Gorzowie brakuje miejsc do aktywności dla dzieci?
Igrzyska Europejskie 2023. Budowa boisk tymczasowych na Rynku Głównym w Krakowie