Gorzów: muzeum Bogdaniec

i

Autor: Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta w Gorzowie Trwa remont zabytkowego młyna.

Bogdaniec: Kładą dach na 200-letnim młynie. Remont Zagrody młyńskiej z małym poślizgiem

2020-11-10 18:56

Trwa remont Zagrody młyńskiej w Bogdańcu. To jedna z filii gorzowskiego muzeum. Do końca roku ma być gotowy dach i wypełnienia konstrukcji zabytkowego budynku. Na zakończenie całości prac musimy poczekać do drugiej połowy 2022 roku.

Pandemia nie wyhamowała remontu młyna w Bogdańcu. 200-letni obiekt jest filią gorzowskiego muzeum. Wiosną 2019 roku rozpoczął się kompleksowa renowacja. W trakcie prac natknięto się kilka razy na rzeczy, których nie obejmował projekt. To wymusiło przesunięcie terminu oddania inwestycji o kilka miesięcy. Generalnie jednak prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zaczęto układać już dach.

Prace dotyczące zamknięcia obiektu z końcem tego roku mają się zakończyć, chodzi o położenie dachu i wypełnień konstrukcji. Kolejne kroki to okna, stolarka i wnętrza. Przyszły rok poświęcamy na aranżację przestrzeni wystawienniczej - mówi Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie

Gorzów: muzeum Bogdaniec

i

Autor: Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta w Gorzowie Koniec inwestycji planowany jest na połowę 2023 roku.

Wnętrze ma pokazać jak w XIX wieku pracował i mieszkał młynarz. Planowane są warsztaty pokazujące przebieg procesu od ziarna do upieczonego chleba. Ciekawostką jest, że w młynie mieszkał Jerzy Rembas, jeden z liderów „Wielkiej Stali”. W wyremontowanej zagrodzie młyńskiej ma pojawić się ekspozycja jemu poświęcona. Koniec prac planowany jest na 2 połowę 2022 roku.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: