Pies na smyczy

i

Autor: Canva Pro

Biustonosz zamiast smyczy? We Włoszech sprawdził się idealnie! Nietypowe rozwiązanie uchroniło kobietę przed grzywną

2023-08-23 11:41

Jak się okazuje damski stanik może mieć więcej zastosowań niż tylko to powszechnie znane. Przekonała się o tym mieszkanka Włoch, która próbując uniknąć grzywny za brak smyczy dla psa, obwiązała wokół szyi zwierzęcia własny biustonosz! Ten sprytny trik okazał się bardzo skuteczny, a nietypowa smycz sprawdziła się na spacerze.

Do niecodziennej sytuacji doszło na północy Włoch w miejscowości Tramonti di Sopra koło Pordenone, kiedy to dwie kobiety spacerowały z małym psem po tamtejszym parku krajobrazowym. Pech chciał, że pies nie miał smyczy, a fakt ten dostrzegli funkcjonariusze lokalnej straży granicznej.

Pies bez smyczy we włoskim parku krajobrazowym. To zabronione!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami psy, które wprowadzane są do parku krajobrazowego, muszą być prowadzone na smyczy. I nie ma tu znaczenia ani wielkość ani rasa zwierzęcia.

Niestety o tym fakcie zapomniały dwie kobiety, które beztrosko spacerowały po urokliwych alejkach. Gdy razem z psem zmierzały nad strumień dostrzegł ich patrol straży granicznej, który natychmiast zwrócił uwagę na brak wymaganej smyczy.

Właścicielka psa zaczęła szukać smyczy w torbie. Gdy jej nie znalazła, usłyszała od strażników, że ma dwa wyjścia: wrócić po smycz na parking, gdzie zostawiła samochód, albo zapłacić grzywnę.

Sprytna Włoszka uniknęła grzywny wykorzystując własny biustonosz!

Pochodząca z Wenecji kobieta znalazła trzecie rozwiązanie: zdjęła biustonosz i przywiązała go do obroży psa jako zastępczą smycz. Całe zajście opisuje lokalny dziennik "Il Gazzettino".

Krok ten, jak relacjonuje gazeta, na początku wprawił dwóch strażników w całkowite osłupienie, ale kiedy pierwszy szok minął postanowili sprawdzić czy stanik może pełnić funkcje smyczy i czy wytrzyma, gdy pies będzie go ciągnął.

Jak się okazało, biustonosz idealnie spełnił swoje zadanie, a kobieta uniknęła mandatu. Grunt to kreatywność!

Włosi mierzą się ze skutkami zmiany klimatu? Ekstremalne upały i najwyższy stopień alarmu w popularnych turystycznych miejscowościach

Sonda
Byłeś/aś kiedykolwiek we Włoszech?
Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów