Nadwarciańska Dycha

i

Autor: www.um.gorzow.pl

SPORT

Biegacze na start! Trwają zapisy do Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy

2023-04-13 12:42

W czerwcu, po raz kolejny, odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w mieście. Gorzowska Nadwarciańska Dycha to świetna propozycja dla wszystkich fanów biegania! Kto chce się sprawdzić na dziesięciokilometrowej trasie? Trwają zapisy.

Gorzowska Nadwarciańska Dycha - o co chodzi?

To jeden z największych ulicznych biegów w Gorzowie. Uczestnicy mają do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle, głównie po terenach osiedla Zawarcie.

Biegacze wyruszą z bulwaru Zachodniego, a następnie skierują się na Most Staromiejski, ulicę Fabryczną i stadion żużlowy. Na metę zlokalizowaną koło Wildomu wrócą ulicami: Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową.

W tym roku będzie to już ósma edycja imprezy, która z każdym razem przyciąga coraz więcej chętnych.

- Z roku na rok rośnie liczba uczestników: w pierwszej edycji imprezy biegło 180 osób, a w ostatniej było ich ponad 500 i tylu spodziewamy się w tym roku - powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W zawodach może wziąć udział każdy chętny. Nie trzeba być zawodowym biegaczem, aby spróbować swoich sił. Warunek jest jeden: uczestnikami mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. 

Zgłoszenia trwają. Jak można się zapisać na bieg?

Każdy kto chce wziąć udział w biegu musi się najpierw zarejestrować. Swoje zgłoszenie można wysłać za pośrednictwem strony: www.sport-time.com.pl.

Jak informują organizatorzy w tej chwili zapisało się już ponad 100 osób, ale liczba ta będzie zdecydowanie większa, bo często zdarza się, że niektórzy czekają ze zgłoszeniem dosłownie do ostatniej chwili.

Kiedy odbędzie się Gorzowska Nadwarciańska Dycha?

W tym roku termin imprezy zaplanowano na 18. czerwca, w niedzielę. Impreza bedzie zwieńczeniem weekendowych atrakcji. W piątek odbędzie się bowiem pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów, a w sobotę rozpocznie się dwudniowy Nocny Szlak Kulinarny.

- Gorzów stawia na sport, przygotowując dla zawodników co roku ciekawą ofertę, dbając o infrastrukturę. Od września ubiegłego roku, biegacze mogą korzystać z bieżni nowego stadion u lekkoatletycznego. Stadion jest do dyspozycji przez cały rok - powiedziała Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Więcej aktualnych informacji na temat biegu znajdziecie na Facebookowym profilu: Gorzowska Nadwarciańska Dycha.

Sonda
Lubisz biegać?
Sofia Ennaoui: - To już tradycja, że trener zostawia mi miejsce w walizce na moje zakupy. Ale najpierw mocne bieganie