biblo gw1

i

Autor: Fragles Czytelnicy odwiedzają gorzowską bibliotekę.

Biblioteki otwarte! Książki czekają na gorzowskich czytelników [AUDIO]

2020-05-19 22:06

Biblioteka wojewódzka i jej filie w mieście ponownie są czynne dla gorzowian. Można przyjść wypożyczyć lub oddać książkę. Po przerwie związanej z koronawirusem, działają od 4 maja.

Oczywiście wszystko odbywa się przy zachowaniu środków higieny- maseczek, dezynfekcji rąk i odstępów. W głównej siedzibie przy Sikorskiego bibliotekarki zabezpieczone są m.in. szybami z pleksy. Książki, według wytycznych, muszą przechodzić kwarantannę. Teraz trwa ona krócej. Wcześniej było 14 dni izolacji, teraz są trzy. Zdaniem naukowców właśnie po takim czasie wirus na papierze jest nieaktywny.

biblo gw2

i

Autor: Fragles Płyny do dezynfekcji rąk.

Bibliotekarze stęsknili się za wizytami czytelników, jednak proszą by nie wpadać niezapowiedzianie. Wtedy wyszukanie książki z zachowaniem wszelkich procedur trochę potrwa.

Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnia Sławomir Szenwald, dyrektor biblioteki wojewódzkiej w Gorzowie:

Wyszukiwarka pokaże co jest w zbiorach dostępne i w jakiej fili się znajduje. Publikacje dostępne są także online. Zwiększono liczbę tzw. e-book'ów. Kody do systemu Legimi wysyłane są mailowo. Biblioteka uaktywniła się na Facebook'u i kanale You Tube.

Przypomnijmy- biblioteka wojewódzka w Gorzowie ponownie otwarta została 4 maja, po niej stopniowo uruchamiano filie.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21