Wybory głosowanie

i

Autor: Canva Pro

WYBORY

Bezrobotni na wyborach samorządowych 2024. Jak głosowali?

2024-04-08 10:55

W niedzielę, 7 kwietnia, w Polsce odbyły się wybory samorządowe, podczas których mieszkańcy poszczególnych miast i gmin wybierali przedstawicieli władz lokalnych. Prawo do wzięcia udziału w głosowaniu przysługuje wszystkim obywatelom Polski, niezależnie od wykształcenia czy też statusu zawodowego. Jak głosowali bezrobotni Polacy?

Wybory samorządowe 2024. Wyniki

Obecnie znane są już wyniki sondażowe wyborów samorządowych, które jasno wskazują na ogólne zwycięstwo partii Prawa i Sprawiedliwości, która uzyskała 33,7% głosów. Za nią Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,9%, a na trzecim miejscu Trzecia Droga z poparciem rzędu 13,5%. Koalicja Obywatelska wygrała jednak w aż dziesięciu województwach. Jeśli chodzi o frekwencję, to przekroczyła ona 51%.

Bezrobotni głosowali na PiS

Jak się okazuje, wśród bezrobotnych, którzy zdecydowali się wziąć udział w niedzielnych wyborach, najwięcej osób głosowało na partię Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie na nią oddano aż 42,5% głosów.

Na drugim miejscu, ze sporą różnicą Koalicja Obywatelska - 21,9% poparcia ze strony bezrobotnych, a na trzecim Trzecia Droga z wynikiem 11,9%. Na Konfederację zagłosowało 8,3% bezrobotnych, a na Lewicę 6,5%.

Sonda
Byłeś/aś na wyborach?