Tramwaj

i

Autor: Premium Outdoor / Gorzów FB

KOMUNIKACJA

Autobusem i tramwajem za darmo! Dzień Bez Samochodu w Gorzowie i darmowe przejazdy komunikacją miejską

2023-09-21 9:40

Trwa Europejski Tydzień Mobilności i już w piątek (22.09) obchodzić będziemy Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji Gorzów, tak jak wiele innych europejskich miast, zachęca do zastąpienia auta komunikacją zbiorową, rowerem bądź... spacerem. W tym dniu warto zostawić samochód w garażu, zwłaszcza, że przejazdy komunikacją miejska w Gorzowie będą bezpłatne!

Europejski Tydzień Mobilności 2023

Co roku, w dniach od 16. do 22. września, prowadzona jest pro środowiskowa kampania, której celem jest zachęcenie do, przynajmniej chwilowej, rezygnacji z podróży samochodami. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Po pierwsze: chodzi o ochronę środowiska. Jak wiadomo samochody generują dużą ilość spalin zanieczyszczając tym samym środowisko i niszcząc klimat. Im więcej aut - tym gorsza jakość powietrza.

Po drugie: kwestia bezpieczeństwa. Coraz większa liczba samochodów na drogach sprawia, że podróżowanie autem staje się coraz bardziej niebezpieczne. Nie każdy bowiem stosuje się do określonych zasad ruchu, dlatego zmniejszenie ilości aut wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.

Po trzecie: oszczędność. W dzisiejszych czasach, w dobie inflacji i coraz wyższych cen jest to niezwykle ważna sprawa. Ograniczając podróże samochodem nie tylko oszczędzisz na paliwie, ale tez zużyjesz mniej energii.

Europejski Tydzień Mobilności 2023 w Gorzowie

W ramach obchodów ETM w Gorzowie odbyła się już gra miejska "SzukaMZKomunikacją. Tramwajowa drużyna", w której mieszkańcy poruszali się po wyznaczonej trasie tramwajem lub pieszo i rozwiązywali napotkane po drodze zagadki. Gra cieszyła się dużym powodzeniem wśród gorzowian. Ale to nie koniec.

Darmowe przejazdy komunikacją miejską przez cały dzień! Do tego... kawa i ciastko

Dzień Bez Samochodu przypada na piątek, 22. września 2023 roku. Tego dnia wszyscy chcący skorzystać z komunikacji miejskiej będą to mogli zrobić za darmo. Na przejazdy autobusem lub tramwajem nie będą potrzebne żadne bilety!

Co więcej, na czterech gorzowskich przystankach, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, będzie czekać poczęstunek, czyli kawa, herbata i ciastko. Będzie je można otrzymać w zamian za pokazanie dowodu rejestracyjnego. To wszystko czeka na przystankach przy ulicy Jagiełły, AWF przy Ewarysta Estkowskiego, Katedra przy Chrobrego i Dworcowa przy Sikorskiego.

Pierwsze 100 osób otrzyma też tygodniowy voucher na gratisowe przejazdy komunikacją miejską. Przez kolejnych 7 dni te osoby przekonają się, jak komfortowo i ekologicznie można poruszać się pojazdami MZK Gorzów Wielkopolski. Vouchery będą podzielone po 25 sztuk na każdy przystanek.

"SzukaMZKomunikacją. Tramwajowa drużyna" - tak bawili się gorzowianie!

Jak dobrze znasz marki samochodów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na kluczyku widzisz znaczek samochodu:
LEXUS
Puławy. 24-latek w czasie jazdy stanął na drzwiach samochodu