Wendy's wejdzie do polski?

i

Autor: Wikipedia, Wikimedia, Creative Commons

fast food

Amerykański gigant fast foodowy wkrótce wejdzie do Polski? Szuka franczyzobiorców

2024-07-11 11:10

Ten, kto uwielbia fast foody, a zwłaszcza te wywodzące się z Ameryki, będzie z pewnością zadowolony. Amerykański gigant wkrótce może wejść do Polski. Firma planuje szturm na Europę, a w jej planach są także lokale w Polsce.

Chodzi o popularną sieciówkę w Ameryce, czyli Wendy's. Sieciówka podpisała już dwie nowe umowy w Europie. Mianowicie w Irlandii i Rumunii, a wkrótce ma to się stać także w innych krajach. Przypomnijmy, że amerykański gigant działa już od jakiegoś czasu w Wielkiej Brytanii i Gruzji.

Szefowie Wendy's otwierają się na europejski rynek i szukają franczyzobiorców między innymi w Polsce, czy Czechach.

Kontynuujemy naszą podróż, aby stać się marką o coraz większym znaczeniu globalnym, dlatego kraje europejskie są priorytetowymi, strategicznymi rynkami wzrostu i pomogą nam rozszerzać obecność Wendy's na arenie międzynarodowej. Aby przyspieszyć ten proces, koncentrujemy się na budowaniu relacji z franczyzobiorcami, którzy podzielają nasze ambicje i chcą budować zasięg restauracji Wendy's na całym kontynencie" - powiedział E.J. Wunsch, prezes zarządu Wendy’s, cytowany przez horecatrends.pl.

Czym wyróżnia się Wendy's?

Wendy's, to sieć amerykańskich restauracji typu fast food. Została założona przez Dave’a Thomasa w miejscowości Columbus w stanie Ohio i jest własnością korporacji Wendy’s International, Inc. Jej główna siedziba znajduje się w Dublinie, w stanie Ohio. Sieć posiada ponad 6700 restauracji w kilkunastu państwach, głównie w USA i Kanadzie. Ma w swojej ofercie głównie wysokiej jakości hamburgery, które pokochali Amerykanie, a także deser Frosty.

Sonda
Czekasz na otwarcie Wendy's w Polsce?