Absolutny rekord filmu Barbie! Zarobił na siebie już ponad miliard dolarów. Szokująca kwota

i

Autor: JUSTIN TALLIS/AFP/East News

FILM

Absolutny rekord filmu "Barbie"! Zarobił na siebie już ponad miliard dolarów. Szokująca kwota

2023-08-07 8:51

Film "Barbie" w ciągu trzech tygodni przekroczył miliard dolarów w dochodach. Produkcja nadal utrzymuje się na szczycie listy najpopularniejszych filmów w kinach - donosi agencja AP. Studio Warner Bros., które dystrybuuje film stworzony przez Gretę Gerwig, zaczęło nazywać swój produkt "Barbilion".

"Jako osoby odpowiedzialne za dystrybucję, rzadko kiedy jesteśmy tak zaskoczeni wynikami filmu, ale Barbillion przekroczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy" - oświadczyli wspólnie Jeff Goldstein i Andrew Cripps, którzy zarządzają krajową i międzynarodową dystrybucją w studiu.

Absolutny rekord filmu "Barbie". Dochody przekroczył miliard dolarów!

Do tej pory tylko 53 filmy przekroczyły próg 1 miliarda dolarów w dochodach, a "Barbie" staje się najbardziej dochodowym filmem wyreżyserowanym przez kobietę. Przesunęła ona "Wonder Woman" z pierwszego miejsca, która zgromadziła łącznie 821 milionów dolarów. Przed "Barbie" pozostają jeszcze trzy filmy współreżyserowane przez kobiety do pokonania: "Frozen" oraz "Kapitan Marvel".

"Barbie" zdobyła szerokie grono widzów nawet w Chinach, mimo rosnącej izolacji tego kraju w ostatnich latach, zauważa portal CNN. Profesor Michael Berry, dyrektor Centrum Studiów Chińskich na Uniwersytecie Kalifornijskim, podkreśla, że w Państwie Środka, podobnie jak w innych krajach, dzieci dorastały z lalkami "Barbie", a film sprytnie wykorzystuje tę faktę, przyciągając zarówno miłośników, jak i krytyków "Barbie". "Film potrafi również przemówić zarówno do ośmioletnich marzycieli, jak i do dorosłych widzów, którzy potrafią go odczytać na różnych poziomach, pełnych ironii, humoru, aluzji seksualnych i alegorii" - mówi.

Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20
Sonda
Byłeś/aś już na filmie "Barbie"?