gorzów mieszkania do remontu

i

Autor: flickr.com zdjęcie ilustracyjne

Program

45 mieszkań wyremontują gorzowskie firmy. Po co?

2023-04-24 15:14

Nowy pomysł gorzowskiego magistratu znalazł podatny grunt. Od kilku lat mieszkańcy mają taką możliwość- szybciej dostaną mieszkanie w zamian za jego remont. Teraz mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy.

Lokale o różnej wielkości na różnych osiedlach już trafiły do naprawy i odświeżenia na przykład przy Armii Polskiej czy Konstytucji 3 Maja. Dzięki temu przedsiębiorcy będą konkurencyjni na rynku pracy, przyciągną pracowników.

- Zanim cała procedura zostanie zakończona, jeszcze chwilę to potrwa. 45 umów zostało podpisanych. W niedługim czasie będziemy mogli powiedzieć, że pierwsze mieszkania zostały wyremontowane i przekazane pracownikom przedsiębiorców do użytkowania -  mówi Eliza Rudnicka, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM.

Gorzowskie firmy prace zrobią na swój koszt, ale nakłady będą mogły odciągnąć od czynszu. Pracownik będzie mógł mieszkać przez 10 lat. Potem odnowione lokale wrócą do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Ponad 50 mieszkań jest jeszcze do wzięcia. Zgłosić mogą się przedsiębiorcy, którzy działają na terenie Gorzowa.

Przypomnijmy- z programu "Mieszkanie za remont" korzystają także gorzowianie. Szczegóły na stronie gorzowskiego magistratu.

Architektoniczna ikona Szczecina się sypie!

Quiz. Kulinarne fakty i mity

Pytanie 1 z 10
Jak należy obierać ogórki, aby nie były gorzkie?