gorzów szpita senior1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Zapełniają się łóżka na oddziale zakaźnym w Gorzowie.

20 nowych ZARAŻEŃ w Gorzowie i okolicy. Kolejne rekordowe dane!

2020-10-08 17:12

Sytuacja epidemiologiczna w kraju, ale także w Lubuskiem pogarsza się. Znów mamy spory przyrost chorych. Za ostatnią dobę stwierdzono 4280 pozytywnych wyników testów na COVID-19. W Gorzowie też nie jest za dobrze.

W czwartkowy ranek (8.10) służby wojewody lubuskiego poinformowały o 69 nowych przypadkach koronawirusa. W Zielonej Górze było ich najwięcej- 15, w Gorzowie - 10 oraz w powiecie gorzowskim też 10.Przybywa chorych, ale także ofiar. W gorzowskim szpitalu zmarła 81-letnia kobieta.

Z oddziału zakaźnego przy Walczaka też nie płynął optymistyczne wieści. Lekarze opiekują się 66 pensjonariuszami Domu Kombatanta z Zielonej Góry.

– Dwie osoby miały problemy z oddychaniem, zostały przeniesione do oddziału intensywnej terapii i podłączone do respiratorów. Pozostali podopieczni są w stanie średniociężkim stabilnym czyli poważnym, ale nie drastycznym - informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik gorzowskiej lecznic.

gorzów szpital senior2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pogorszył się stan dwóch seniorów.

66 seniorom wykonano badania krwi i specjalny zespół konsultantów medycznych zlecił także badania mikrobiologiczne. Przypomnijmy- we wtorek (6.10) zmarła jedna z pensjonariuszek DPS-u.

Dotychczas w regionie w sumie odnotowano 21 zgonów, 1368 zakażonych oraz 875 ozdrowieńców. W Gorzowie od początku epidmii zachorowało 168 mieszkańców, a w powiecie 119.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?