11 listopada - kiedy wypada i czy jest wolny od szkoły i pracy?

i

Autor: Pixabay

11 listopada w Gorzowie. Utrudnienia dla kierowców. Gdzie konkretnie?

2022-11-11 1:35

W piątek w Gorzowie odbędą się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Między innymi o 15:30 odbędzie się Bieg Niepodległości. Z tego względu nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy MZK oraz zostanie zamknięty most staromiejski i ulica Grobla.

Miasto przygotowało na ten dzień bardzo dużo atrakcji nie tylko państwowych. Rano odbędzie się turniej koszykówki 3x3, a o 15:30 wspomniany Bieg Niepodległości najpierw dla dorosłych, a później dla dzieci. Z tego względu pojawią się utrudnienia na gorzowskich ulicach..

Które linie autobusów ulegną zmianie 11 listopada?

- Informujemy, że w dniu 11-11-2022 r. (piątek) od godziny 15:20 do około godziny 17:30 w związku z organizowanym Biegiem Niepodległości zamknięte zostaną dla ruchu kołowego Most Staromiejski oraz ulica Grobla. W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 100, 101, 103, 111, 116, 125, 127 - czytamy w komunikacie gorzowskiego MZK.

Linie autobusowe nr 101, 111, 125 w kierunku śródmieścia od przystanku Kwiatowa pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Śląska, Wawrzyniaka,Mazowiecka, Most Koniawski, Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum), Jagiełły (Jagiełły) i od ul. Wybickiego wrócą na swoje stałe trasy. Uwaga! Linia nr 125 powraca na stałą trasę od Ronda Zgody (turbinowego).

Linie autobusowe nr 100, 103 w kierunku śródmieścia od przystanku SP-4 pojadą ulicami: Koniawska, Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum), Jagiełły (Jagiełły) i od ul. Wybickiego wrócą na swoje stałe trasy.

Linia autobusowa nr 127 od przystanku Skowronkowa oraz nr 116 od przystanku Rzepińska pojadą ulicami: Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum), Jagiełły (Jagiełły) i od ul. Wybickiego wrócą na swoje stałe trasy. Linie te kończą trasę na przystanku Jagiełły (przy Łaźni) a rozpoczynają kursy na przystanku „przy murze”.

Linie autobusowe nr 100, 103, 110, 116, 127 oraz podmiejskie obsługujące gminę Deszczno kursujące od przystanku Jagiełły w kierunku Zakanala od skrzyżowania ulic Chrobrego, Jagiełły, Wybickiego pojadą ulicami: Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (Muzeum), Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie), rondo Kasprzaka, Kasprzaka, Koniawska i dalej stałymi trasami.

Linie autobusowe nr 101, 111 w kierunku pętli Śląska-Pole Golfowe od skrzyżowania ulic Chrobrego, Jagiełły, Wybickiego pojadą ulicami: Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (Muzeum), Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie), rondo Kasprzaka, Kasprzaka, Most Koniawski, Mazowiecka, Wawrzyniaka, Śląska i wrócą na swoje stałą trasę.

Linia autobusowa nr 125 w kierunku Zawarcia od przystanku Góra Powstańców pojedzie ulicami: Warszawska (Muzeum) i dalej trasą jak wyżej w kierunku pętli Śląska Pole Golfowe.

W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone będą przystanki: Towarowa, Fabryczna, Wał Okrężny, Zielona, Owcza, Woskowa Most Koniawski, Małorolnych/Cicha, Arsenał i Katedra. Linia nr 125 nie będzie obsługiwała przystanku Jagiełły.

Linie autobusowe i tramwajowe w dniu 11 listopada br. kursują zgodnie z rozkładami jazdy na niedziele i święta z wyjątkiem linii nr 121, która nie kursuje w święta.

Sonda
Święto Niepodległości 11 listopada bardziej łączy Polaków, czy dzieli?