Słowiańska remont

i

Autor: Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

INWESTYCJE

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Słowiańskiej. Rusza przebudowa drogi pieszo-rowerowej

2024-01-30 12:14

Od wtorku (30.01) wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu przy północnej jezdni ulicy Słowiańskiej w Gorzowie. Wszystko w związku z rozpoczynającą się przebudową drogi pieszo-rowerowej na wysokości nowej hali widowiskowo-sportowej. Mieszkańcy, uważajcie!

Kolejne prace na Słowiańskiej. Co się zmienia?

W związku z rozpoczynającymi się pracami wyłączony z użytkowania zostaje ciąg pieszo-rowerowy na długości około 200 m - od wjazdu na mini rondo na terenie CSR Słowianka do wyjazdu z parkingu przy Arenie Gorzów.

To oznacza, że piesi będą mogli korzystać wyłącznie z chodnika zlokalizowanego po drugiej stronie ulicy Słowiańskiej oraz z przejścia przez układ komunikacyjny przy Arenie Gorzów.

Jak informują urzędnicy: same prace mają być realizowane w taki sposób, by bez większych zakłóceń funkcjonował przystanek autobusowy przy hali oraz istniejące przejście dla pieszych przez ul. Słowiańską.

Wykonawca został zobowiązany, aby w związku z odbywającymi się imprezami w hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów, pozostać w stałym kontakcie z zarządcą CRS Słowianka. Informować go o zmianach w organizacji ruchu oraz w przypadku imprez masowych, stosować dodatkowe zabezpieczenia miejsca prowadzonych prac" przyznaje Rafał Krajczyński, Miejski Inżynier Ruchu.

Na skrzyżowaniu utrudnienia dla kierowców

Wciąż trwają roboty związane z przebudową skrzyżowania ulic: Słowiańska/Żwirowa/Kosynierów Gdyńskich/Roosevelta. Obecnie toczą się tam roboty ziemne, brukarskie i związane z likwidacją kolizji teletechnicznej. Budowane jest też oświetlenie drogowe.  Konieczne jest również wykonanie profilowania skarpy od strony parku w ul. Słowiańskiej.

Z kolei na terenie powstającego ronda przy CRS Słowianka, wykonawca kontynuuje prace rozbiórkowe (na drugiej części ronda od strony SCR Słowianka). Trwają prace brukarskie związane z budową chodnika naprzeciwko lodowiska. Kontynuowane są też prace branży teletechnicznej, oświetleniowej, elektrycznej i kanalizacyjnej.

Protest rolników w Gorzowie

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?
Ten most ma tylko 8 lat, a już przeszedł remont