Stadion żużlowy

i

Autor: M.Pa

KOMUNIKACJA

Zmiany w organizacji ruchu po meczu Stali Gorzów. Dodatkowe kursy autobusów

2024-04-28 13:26

W związku z meczem żużlowym, który w niedzielę (28.04) odbędzie się na gorzowskim stadionie, w mieście wprowadzona zostanie tymczasowa organizacji ruchu, obejmująca przede wszystkim rejon Zawarcia. MZK informuje też o dodatkowych kursach autobusów.

Na stadion komunikacją miejską. Dodatkowe kursy autobusów

Kibice szykują się już na niezwykłe widowisko sportowe. W niedzielę 28 kwietnia, ebut.pl Stal Gorzów podejmie ekipę Tauron Włókniarz Częstochowa. Żużlowcy zmierzą się ze sobą na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, a to, jak zawsze będzie się wiązać ze sporymi utrudnieniami w ruchu na gorzowskim Zawarciu. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:15.

W związku z tym Miejski Zakład Komunikacji informuje o uruchomieniu dodatkowych kursów autobusowych, aby każdy mógł bez problemu dotrzeć na mecz. Im więcej osób wybierze transport publiczny, tym mniejsze będą korki.

W związku z meczem żużlowym na stadionie przy ul. Kwiatowej zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii nr 101 o godzinie 17:52 i 18 :36 z przystanku "Londyńska” oraz linii 125 o godzinie 17:42 i 18:32 z przystanku "Ogińskiego", które ułatwią dojazd na rozpoczynający się o godzinie 19:15 mecz" informuje MZK.

Pomeczowe zmiany w organizacji ruchu

Tradycyjnie, po meczu na ulicach wyjazdowych ze stadionu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Najtrudniej będzie na ulicy Śląskiej, która od Waryńskiego do Towarowej funkcjonować będzie jako droga jednokierunkowa. Dojazd do niej od strony centrum będzie możliwy wyłącznie ulicą Fabryczną, od ronda Ks. Sadownika. Od strony Wawrzyniaka w kierunku Śląskiej obowiązywać będzie objazd przez Towarową, Fabryczną i Waryńskiego.

Zmiany będą dotyczyć również pojazdów komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 101, 111, 125 w kierunku pętli Śląska Pole Golfowe pojadą od ronda ks. Sadownika ulicami: Fabryczna (przystanki tymczasowe przy placu zabaw i przy przystani wioślarskiej) i Waryńskiego. Kursy w kierunku śródmieścia pojadą stałą trasą (ulicami Śląska i Towarowa). Po meczu uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii autobusowych 101 i 125.

Utrudnienia mają obowiązywać od godziny 21:00 do około 22:00.

Zobacz też: Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie

Sonda
Śledzisz mecze Stali Gorzów?
Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie