Pielgrzymi na Jasnej Górze

i

Autor: PAP/Waldemar Deska

PIELGRZYMKA

Zmęczeni, ale szczęśliwi. Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

2023-08-12 14:32

Pielgrzymi z Gorzowa i Zielonej Góry po prawie dwóch tygodniach marszu dotarli do celu wędrówki. W sobotę (12.08) znaleźli się na Jasnej Górze, by uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Przybywa wiernych, którzy chcą się modlić przed Cudownym Obrazem.

Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry: sobota, 12. sierpnia, jest kolejnym dniem wejścia tłumnych pielgrzymek pieszych do jasnogórskiego sanktuarium.

To właśnie w sobotę dotarły tu pielgrzymki z diecezji sandomierskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, warmińskiej, z Gdańska, Białegostoku i Helu.

Pielgrzymka z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dotarła na Jasną Górę z samego rana

Zgodnie z planem pielgrzymi z Gorzowa i z Zielonej Góry pojawili się na Jasnej Górze o godzinie 11:00 i wzięli udział we mszy świętej.

Gorzowianie pokonali około 420 kilometrów, a zielonogórzanie ponad 350 kilometrów. W trakcie marszu pielgrzymi nocowali w namiotach w wyznaczonych miejscach. Całą wyprawę przebyli pieszo.

A wszystko po to, by na Jasnej Górze oddać cześć Cudownemu Obrazowi i zanieść modlitwy do Matki Boskiej.

Pielgrzymki na Jasną Górę to coroczna, letnia tradycja

Zaczęło się od pieszych wędrówek, ale w tej chwili pielgrzymi docierają do Częstochowy także rowerem, rolkami, a nawet konno. Dla tych, którzy nie zdecydowaliby się na tak długi marsz organizowane są też wycieczki autokarowe.

Liczbę wiernych, którzy rokrocznie pojawiają się na Jasnej Górze można liczyć w milionach - rekord padł w 20219 roku, kiedy przez cały okres letni miejsce kultu odwiedziło aż... 4,4 mln osób!

Jasna Góra to miejsce o wyjątkowym znaczeniu dla każdego polskiego chrześcijanina, a jednocześnie jedno z największych centrów pielgrzymkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. To wzgórze pod Częstochową, na którym znajduje się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny, a w nim Cudowny Obraz przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem Jezus.

Pielgrzymka z Gorzowa wyruszyła 31. lipca. Zobacz zdjęcia!

Sonda
Czy jesteś osobą wierzącą?
Ruszyli na Jasną Górę. 45 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przeszła przez Lublin