Lubuscy policjanci sprawdzają pojazdy w trakcie zimy

i

Autor: Lubuska Policja

POLICJA

Zima nie oszczędziła Lubuskiego! Policjanci uważnie wypatrują kierowców łamiących przepisy

2024-01-18 11:32

Obfite opady śniegu stworzyły problemy dla mieszkańców Lubuskiego, zarówno kierowców, jak i pieszych. Biały puch pokrywa ulice i chodniki, co znacząco komplikuje podróżowanie i dotarcie do celu. W związku z tym na wielu trasach województwa patroluje liczna policja, monitorująca postępowanie podróżujących i gotowa do udzielenia pomocy w razie potrzeby.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i ograniczenie prędkości, ponieważ w tych warunkach nadmierna szybkość może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji.

Zima ponownie uderzyła w województwie lubuskim, pokrywając śniegiem wiele dróg. To spowodowało chaos na niektórych trasach i znacznie utrudniło codzienne podróże Lubuszan do pracy czy na zakupy. Kierowcy teraz muszą wykazać się większym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za kierownicą, niż w dniach bez opadów śniegu. Każdy manewr za kierownicą musi być dokładnie przemyślany, aby uniknąć poślizgu czy zderzenia z przeszkodą. W tych warunkach pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Zbyt agresywne naciskanie na pedał gazu znacząco zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem i wylądowania w przydrożnym rowie lub na zderzaku poprzedzającego pojazdu.

Lubuscy policjanci ruchu drogowego nie tolerują takiej nieodpowiedzialności i działają aktywnie na wielu trasach województwa przez całą dobę. Reagują na każde naruszenie przepisów drogowych, zwłaszcza w warunkach atmosferycznych, które zwiększają ryzyko. Dużą uwagę skupiają na kierowcach, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, nie uznając taryfy ulgowej. Dodatkowo, podczas kontroli drogowych, policjanci zwracają uwagę na trzeźwość kierujących oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Sytuacja na drogach w Białymstoku. Styczniowy atak zimy w Podlaskiem [ZDJĘCIA]

Poza wyciąganiem konsekwencji wobec nieodpowiedzialnych kierowców, stróże prawa mają także za zadanie służyć pomocą wszystkim podróżnym. Zalegający śnieg lub zdarzenie drogowe mogą powodować, że jakiś odcinek drogi nie będzie przejezdny. Wówczas policjanci organizują objazdy, by kierowcy jak najszybciej dotarli do celu. W tym czasie na drogach może czekać na podróżnych jednak wiele innych „niespodzianek” jak rozładowany akumulator, czy samochód, który zakopał się w śniegu – w takich przypadkach lubuscy policjanci również służą pomocą.

Ostry atak zimy w Małopolsce. Spadło nawet 30 cm śniegu
Sonda
Czy masz już dość śniegu i zimy?