gorzów szpital dk1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pensjonariusze w ubiegłym tygodniu trafili do Gorzowa.

ZDROWI pensjonariusze opuścili gorzowski szpital. W regionie znów REKORD zachorowań!

2020-10-15 15:30

O 177 nowych przypadkach poinformowały w czwartkowy poranek (15.10) służby wojewody lubuskiego. Niestety wzrost liczby niepokoi i to coraz bardziej. Lepiej wygląda sytuacja z podopiecznymi DPS-u w Zielonej Górze.

Najwięcej chorych, jeśli- 36 osób pochodzi z Gorzowa. Są to osoby w różnym wieku- od nastolatków po seniorów, sporo jest zarażeń rodzinnych. - Trzy osoby trafiły do szpitala, a pozostali są w kwarantannach domowych. Wszyscy wcześniej byli objęci nadzorem epidemiologicznym- informuje Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody. Czy są to nowe źródła ognisk- wojewoda czeka na dane z sanepidu.

gorzów szpital dk2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Aktualnie ona oddziale przebywa 88 pacjentów.

Z kolei oddział zakaźny opuściło 20 seniorów z zielonogórskiego DPS-u. Po uzyskaniu negatywnych wyników testu przetransportowani zostali do szpitala w Torzymiu. Kolejnych 19 wróci do Domu Kombatanta, gdzie przygotowano pokoje do opieki nad chorymi na COVID.

Obecnie na oddziale przebywa 88 osób- 42 to pensjonariusze. Ośmiu pacjentów podłączonych jest do respiratorów. Zmarła kolejna osoba- to starsza kobieta z podgorzowskiej miejscowości. Dotychczas w Lubuskiem zachorowało 2116 mieszkańców.

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?