Zamurowane gniazda

i

Autor: fot. Anna Łaniewska/www.facebook.com

SKANDAL

Zamurowali gniazda z ptakami. Znajdujące się w środku zwierzęta jeszcze żyły

2024-05-31 14:00

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednym z bloków przy ulicy Prądzyńskiego w Gorzowie. Jak się okazało, ktoś zamurował zlokalizowane w nim gniazda z ptakami. Znajdujące się w środku zwierzęta jeszcze żyły, ale nie miały już żadnej możliwości, by opuścić swój dom.

Dramat ptaków w Gorzowie. Ktoś zamurował ich gniazdo!

Informacja o tym, co się wydarzyło, znalazła się na jednej z facebookowych grup. To właśnie mieszkańcy kilka dni temu zauważyli, że gniazda ptaków znajdujące się w elewacji bloku przy ulicy Prądzyńskiego, zostały zamurowane. To nie do pomyślenia, tym bardziej że właśnie trwa okres lęgowy ptaków, a to oznacza, że są one pod ochroną.

Jak się okazuje, gniazda najpierw miały być przeniesione w inne miejsce, a dopiero później robotnicy mieli się zająć murowaniem dziur. Stało się jednak zupełnie odwrotnie i gniazdo zostało zamurowane w momencie, gdy ptaki był jeszcze w środku.

Ale że jak zabetonowali? Przecież ptaki są w okresie ochronnym - lęgowym? Nie widzieli gniazd? Nie ogarniam tego"

Na to jest specjalny paragraf i mam nadzieję, że ktoś/ wspólnota złoży zawiadomienie do prokuratury" - pisali oburzeni mieszkańcy Gorzowa.

Sprawa rzeczywiście jest bulwersująca, dlatego o sytuacji powiadomione zostały odpowiednie służby.

Straż pożarna pojawiła się na miejscu. Ptaki zostały uratowane!

Dzięki reakcji jednej z mieszkanek, która zawiadomiła o sprawie policję oraz straż pożarną, na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy przy użyciu dźwigu dostali się do wysoko położonych gniazd (a raczej tego, co zostało z nich po zamurowaniu). Na szczęście jeszcze żywe ptaki udało się w porę uratować!

Mieszkańcy zapewniają, że sprawa zostanie zgłoszona dalej i zrobią wszystko, by administracja została pociągnięta do odpowiedzialności.

Zobacz też: Te zwierzęta są najinteligentniejsze

Sonda
Lubisz ptaki?
Gosia Andrzejewicz - Tak zabawia się z ptakiem