Wiatr

i

Autor: fot. Canva/DEis007

POGODA

Załamanie pogody w Gorzowie! Alert IMGW

2024-04-02 9:36

Po ciepłej i słonecznej Wielkanocy gorzowian czeka nagła zmiana aury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed bardzo silnym wiatrem, który pojawi się w zachodniej części Polski, w tym w województwie lubuskim.

Jeśli zdążyliście już pochować jesienne kurtki do szafy, to wszystko wskazuje na to, że trzeba je będzie ponownie wyciągnąć. W najbliższych dniach wiosenny klimat nieco nas opuści i przynajmniej do końca tygodnia trzeba się nastawić na wiatr i przelotne opady.

Alert IMGW dla Gorzowa. Będzie silnie wiało

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może się pojawić we wtorek (02.04) województwie lubuskim, w tym także w Gorzowie.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i południowego zachodu" czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do godziny 19:00, a prawdopodobieństwo wystąpienia wiatru wynosi aż 80%.

Ciepło, ale pochmurnie

Mimo silnego wiatru wciąż utrzymają się wysokie temperatury. Nie będzie aż tak ciepło jak w Wielkanoc, kiedy to na termometrach widzieliśmy nawet w granicach 24 stopni, ale na chłód z pewnością nie będziemy narzekać.

Najchłodniejszym dniem w tym tygodniu będzie środa, kiedy to słupek rtęci podskoczy maksymalnie jedynie do 9 stopni. Później, z dnia na dzień będzie już tylko cieplej. Pod koniec tygodnia, w sobotę i w niedzielę, termometry wskażą nawet w granicach 25 stopni.

Niestety, mimo ciepła to przez większość tygodnia będzie szaro i pochmurno. Słońce wyjrzy zza chmur dopiero w sobotę. Do tej pory możliwe są też niewielkie, przelotne opady deszczu.

To była impreza! Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie

Sonda
Wolisz ciepło czy zimno?
Wiatr zerwał elewację kamienicy w centrum Bydgoszczy