salami - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

dzień salami

Włosi i nie tylko świętują dzień salami. Jak powstaje i jakie potrawy można zrobić z tym mięsem? Podpowiadamy

2023-09-07 13:15

7 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Salami. Podpowiadamy, jakie potrawy można stworzyć z tym produktem. Pomysłów można mieć naprawdę mnóstwo, ale skupimy się na najbardziej popularnych daniach z tym produktem.

Na początku podstawowe pytanie. Co to w ogóle jest salami? Jest to wysuszona kiełbasa, która długo dojrzewa. Jest to produkt włoskiego pochodzenia, a w szczególności z rejonów Bolonii i Mediolanu. Salami z reguły jest podawane z wieprzowiny, ale są także odmiany z koniny, jagnięciny, koźlin, wołowiny, a nawet z mięsa gęsi i kaczek, czy też dziczyzny. Mówi się, że przy wyrobie salami łączone są dwa rodzaje mięsa.

Międzynarodowy Dzień Salami. Z czym to się je?

Salami z reguły jest podawane w formie wędliny, więc można je użyć najczęściej jako dodatek do dań. Może przykładowo zastąpić zwykłą szynkę na kanapkach, tudzież tostach. Salami jest używane także w różnego rodzaju makaronach i sałatkach. W zależności od podawanej ilości w daniach, raczej nie gra pierwszych skrzypiec, choć swoim smakiem wprowadza w inny stan nasze kubki smakowe.

Przed nami ostatnie, gorące dni! Co przygotować na obiad? Podpowiadamy poniżej!

Makaron! Co warto o nim widzieć? Jak dobrać makaron do potrawy? Jak obliczyć porcję makaronu?
Sonda
Lubisz jeść salami?