Gorzów: dziury w jezdniach

i

Autor: SG Takich miejsc w Gorzowie nie brakuje.

Gorzowskie drogi

Wiosenne łatanie dróg trwa w najlepsze. Gdzie pojawią się ekipy remontowe?

2023-03-23 16:03

Drogowców spotkacie właściwie na terenie całego Gorzowa. Prace trwają codziennie, codziennie też wydłuża się lista miejsc, które będą musiały odwiedzić ekipy remontowe. Priorytetowo traktowane są zgłoszenia z tytułu szkód komunikacyjnych.

Przyszła wiosna, więc na gorzowskich ulicach pojawili się drogowcy. Łatają dziurawe jezdnie. Po zimie ubytków w nawierzchni nie brakuje.

Gdzie pojawią się ekipy remontowe?

Prace remontowe odbywają się właściwe na terenie całego miasta. W najbliższym czasie drogowców spotkacie m.in. na Kasprzaka, Wiatracznej, Wylotowej, Kasprzaka, Kazimierza Wielkiego. Codziennie urzędnicy dokonują objazdu dróg i dopisują kolejne miejsca do listy. Problemy zgłaszają też gorzowianie.

Przyjmowane są zgłoszenia mieszkańców i z tytułu szkód komunikacyjnych. Przy szkodach komunikacyjnych te ubytki są usuwane w pierwszej kolejności i niezależnie od warunków. Zarzuca się bowiem nieraz ekipom, że łatają dziury, kiedy pada deszcz - mówi Zdzisław Plis, dyrektor wydziału dróg.

Roczne utrzymanie gorzowskich ulic kosztuje niemal 2 mln zł. Na drogi o nawierzchni bitumicznej miasto wydaje około 1,5 mln zł na na drogi gruntowe 400 tys. zł.

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielał się w rolę Rysia w serialu "13 Posterunek 2"?