lekarz

i

Autor: źródło Pixabay

QUIZ

Quiz medyczny. Jak dobrze znasz lekarzy specjalistów? Sprawdź, czy wiesz kto Cię wyleczy

2024-04-27 15:26

Obecnie istnieje około 40 rodzajów lekarzy-specjalistów zajmujących się określonymi chorobami. Z inną dolegliwością pójdziesz do kardiologa, co innego będzie leczył laryngolog, a jeszcze inny lekarz sprawdzi Twój wzrok. Czasem można się w tym wszystkim pogubić i przy konkretnym schorzeniu pojawia się pytanie: do jakiego lekarza mam się z tym zwrócić? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy wiesz gdzie uzyskać pomoc!

Kiedy pojawia się ból, który nie daje się zagłuszyć domowymi sposobami lub lekami dostępnymi bez recepty, pojawia się konieczność udania się do specjalisty. Obecnie w Polsce najpierw trzeba się zgłosić do lekarza POZ, czyli po prostu lekarza rodzinnego, który wystawi skierowania do odpowiedniego specjalisty. To on w głównej mierze powinien wskazać do kogo mamy się udać.

Jednak czasami kolejki do specjalistów (a nawet do lekarzy rodzinnych) są tak duże, że szukamy ich na własną rękę, zapisując się prywatnie. Wtedy warto wiedzieć jaki lekarz zajmie się naszym schorzeniem. A Ty, wiesz do kogo się zgłosić? Sprawdź to w naszym quizie. Tylko nieliczni zgarną 10/10!

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog
Polski lekarz na froncie w ukrainie