Jezioro Nierzym

i

Autor: Grzegorz Walkowski

JEZIORA

Wejście na Ośrodek Przywodny Nierzym w tym roku za darmo! Szykują się duże zmiany

2024-03-06 15:29

Mimo, że do lata jeszcze daleko to na ośrodkach przywodnych w okolicy Gorzowa już rozpoczynają się przygotowania do nadchodzącego sezonu. Sporo zmian szykuje się na Nierzymiu, który od lat przyciąga rzesze urlopowiczów spragnionych słonecznego plażowania i orzeźwiających kąpieli w jeziorze. Jakie będą nowości?

Nierzym to niezwykle urokliwe jezioro położone w województwie lubuskim, w gminie Kłodawa. Odległość od Gorzowa jest na tyle bliska, że to jedno z ulubionych letnich miejsc wypoczynku gorzowian. W sezonie wakacyjnym MZK uruchamia nawet specjalne kursy autobusowe dowożące plażowiczów na miejsce.

W tym roku na Ośrodku Przywodnym Nierzym szykują się zmiany, bo nadzorca obiektu, czyli gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, już przygotowuje się do przeprowadzenia ważnych prac.

Remonty na Nierzymiu. Będzie ładniej i bezpieczniej

Zanim na Nierzym zjadą urlopowicze, OSiR przeprowadzi kilka istotnych zmian i renowacji. Po pierwsze: odnowiony zostanie pomost, na którym wymienione zostaną deski. Do tego wymieniony i uzupełniony zostanie piasek zarówno na plaży jak i na boiskach. To nie koniec, bo przemalowane zostaną też dachy w obiektach znajdujących się w ośrodku.

Urzędnicy zaznaczają także, że cały czas kontrolowany jest stan wody - jak się okazuje to jeden z najczystszych akwenów w okolicy.

Nowość! Bezpłatne wejście na Nierzym

Do tej pory każdy kto chciał wypoczywać na Nierzymiu musiał uiścić opłatę. Wejście na OP Nierzym kosztowało 6 zła za osobę dorosłą i 3 zł za bilet ulgowy. W tym roku opłaty zostały zniesione, o czym zdecydował prezydent Jacek Wójcicki.

Wszystko dlatego, że przychody z tego tytułu były niewielkie i wynosiły około 12 tysięcy złotych. Uznano więc, że najrozsądniejszą opcją, która jednocześnie zachęci mieszkańców do wypoczynku na Nierzymiu, będzie całkowite zlikwidowanie opłat za wstęp.

Lubuskie jeziorami stoi! Jezioro Reczynek kolejnym cudem natury

Sonda
Lubisz wypoczywać nad jeziorem?
Bydgoskie Morsy wskoczyły do jeziora w Pieckach!