Ciężarówka PZU

i

Autor: Materiały prasowe

Weekendowe ograniczenia w poruszaniu się po drogach samochodów ciężarowych

2022-06-24 15:15

Przez wakacje obowiązywać będą okresowe zakazy poruszania się samochodów powyżej 12 ton. Na parkingach kierowcy będą musieli spędzić część piątków, sobót i niedziel.

Ciężarówki na parkingi. Od dzisiaj (24.06) wprowadzono okresowe ograniczenia w poruszaniu się samochodów powyżej 12 ton. W piątki samochody ciężarowe nie powinny jeździć po lubuskich drogach od godz. 18 do 22, w soboty od 8 do 14, a w niedziele od 8 do 22. Inspekcja transportu drogowego będzie sprawdzała, czy przewoźnicy tego przestrzegają. Ograniczenia mają zmniejszyć ruch na drogach. Mieszkańcy, którzy wyjadą na wakacje będą mogli dojechać sprawniej i bezpieczniej.

Też tak prośba do wszystkich osób, szczególnie kierowców samochodów osobowych, nie denerwujmy się na obecność samochodów ciężarowych w tym okresie na drogach, bo są też grupy, które są wyłączone z tych zakazów. Dotyczy to m.in. transportu paliw, produktów spożywczych, czy dostawy surowców do fabryk pracujących w systemie ciągłym - mówi Mirosław Jesiołkiewicz, zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

kontrola itd gorzów

i

Autor: Materiały ITD Gorzów

Ograniczenia obowiązują na terenie całej Polski do końca wakacji.

Jak dobrze znasz piosenki Zenka Martyniuka?

Pytanie 1 z 8
Ludzie mówią do mnie przestań martwić się...