most w santoku

i

Autor: FB Gmina Santok

Most w Santoku będzie mocniejszy, wciąż jednak wymaga generalnego remontu

2022-06-24 11:02

Przeprawa, przez którą biegnie droga wojewódzka nr 158 łącząca Gorzów z Drezdenkiem od lipca będzie miała nośność na poziomie 30 ton. Modernizacja już trwa, na trasie można spodziewać się ruchu wahadłowego.

Coraz głośniej mówi się jednak o remoncie obiektu. Jego potencjalny koszt, to 30 milionów złotych. Taką potrzebę zgłosił już do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, czyli zarządcy drogi, wójt gminy - Paweł Pisarek:

BENZYNA czy DIESEL. Co się bardziej opłaca? | ESKA XD - Prosto z salonu #51

To nie jest nasza inwestycja, natomiast bardzo ważna ze strategicznego i logistycznego punktu widzenia. Wtedy, kiedy pojawił się problem i mówiono nawet o ewentualnym zamknięciu mostu, to byłem mocno przerażony sytuacją, że nasza gmina będzie podzielona na pół.

Przypomnijmy, że groźba zamknięcia mostu pojawiła się w grudniu ubiegłego roku. Powodem było uszkodzenie jednego z przęseł. Wykonano wtedy tymczasowe podparcie, dzięki któremu kierowcy mogą drogą nr 158 się poruszać.

QUIZ. Seriale PRL. "Deszcze niespokojne". Kochaliście Czterech pancernych i psa? To odpowiecie na wszystkie pytania nie wstając z łóżka!

Pytanie 1 z 21
Dlaczego czołg "Rudy 102" w "Czterech pancernych" był "rudy"?