Gorzów: dobry wieczór

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl

W tym roku także będziemy się bawić na Dobry Wieczór Gorzów

2023-01-02 14:18

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej miasto nie zrezygnuje z organizowania imprez dla gorzowian – zapewnia prezydent Jacek Wójcicki. Magistrat będzie wspierać kulturę i sport. Nie zabraknie letnich wydarzeń kulturalnych w ramach Dobry Wieczór Gorzów.

Budżet jest trudny, ale na imprezy dla mieszkańców nie zabraknie - zapewnia prezydent Gorzowa. ​Dobry Wieczór Gorzów i inne wydarzenia finansowane przez miasto odbędą się w 2023 roku. Gorzów nie zrezygnuje z wspierania kultury i sportu, chociaż sytuacja gospodarcza nie rysuje się w różowych barwach. Widać to po budżecie na 2023, który jest nieco niższy niż tegoroczny, przy rosnących kosztach. Miasto będzie szukało oszczędności, ale obędzie się bez radykalnych cięć.

Odrobić taki jeden ruch to są lata, żeby wrócić później do pewnego poziomu, standardu. A nasze życie jest złożone z wielu aspektów. Kultura, uczestnictwo w niej jest ważne - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Latem tego roku w ramach Dobry Wieczór Gorzów odbyło się 120 wydarzeń artystycznych: koncertów, spektakli i wystaw. Gorzowianie bawili się na Starym Rynku, w Wartowni, w teatrze, filharmonii i amfiteatrze.

QUIZ. W tych wyrażeniach brakuje nazwy rośliny. Zgadniesz o jakie słowo chodzi?

Pytanie 1 z 15
Tytuł książki J. D. Salingera to "Buszujący w..."