Gorzów: gminne centrum ratownictwa santok

i

Autor: Gmina Santok Tak będzie wyglądać Gminne Centrum Ratownictwa w Santoku.

W Santoku powstanie nowoczesne centrum ratownictwa

2022-01-21 15:32

Przetarg na budowę obiektu trwa. Gmina ma zabezpieczone pieniądze, duże dofinansowanie to środki centralne. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założenia, w pierwszej połowie 2023 roku centrum zacznie działać.

W Santoku powstanie nowoczesne centrum ratownictwa. Przetarg jest ogłoszony, na oferty urzędnicy czekają do czwartku (27.01). Koszty oszacowane są na około 5 mln zł. Gmina otrzymała na ten cel rządowe dofinansowanie 4 mln 250 tys. zł. Powstanie parterowy budynek, w kształcie litery L, który mieścić będzie biura i garaże.

Ma tam być remiza dla dwóch jednostek OSP, to znaczy dla połączonych już w tej chwili, czyli santocko-gralewskiej. Będzie tam również posterunek policji - mówi Paweł Pisarek, wójt Santoka.

Gminne Centrum Ratownictwa w Santoku powinno być gotowe w pierwszej połowie przyszłego roku. To nie jedyna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. W planach jest modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Janczewie. Tamtejsza jednostka jest w krajowym systemie ratownictwa gaśniczego. Gmina chce pozyskać na ten cel 5 mln zł z Polskiego Ładu.

Slang Młodzieżowy. Udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...