Gorzów: Furman

i

Autor: Alda Furman/FurmanKa Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana/facebook.com

Kultura

W czwartek rusza Furmanka

2023-05-16 15:32

Festiwal poetycki poświęcony gorzowskiemu poecie Kazimierzowi Furmanowi w tym roku odbędzie się 10 raz. Jubileuszowa impreza ma bogaty, trzydniowy program. Będą warsztaty literackie, spektakl, koncert, rejs i konkurs. A nawet chleb ze smalcem.

Trzy dni z Kazimierzem Furmanem. W czwartek w Gorzowie (18.05) zaczyna się 10 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego Furmanka. Program jest bardzo bogaty. Na początek w bibliotece wojewódzkiej będą warsztaty literackie, przyjść może każdy od godz. 12. Na piątek [19.05] zaplanowano m.in. spektakl w wykonaniu uczniów II LO oparty na tekstach Furmana. Będzie też konkurs.

Na godz. 18 zapraszam do klubu Jedynka na wierszowisko. Każda osoba, która pisze może zabrać swój tekst i wystąpić z nim. Nie oceniamy jakości tekstu, ten może być wierszowany, rymowany, historyczny, współczesny. Będą losowane nagrody. Pięć nagród po 200 zł - mówi Agnieszka Moskaluk, współorganizatorka.

W sobotę festiwal przeniesie się na chwilę do Santocka, o godz. 12 będzie chleb z smalcem i wierszem. Odbędzie się rejs "Jaskółką" po Warcie i na zakończenie koncert w Jazz Clubie pod Filarami. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na Facebooku Furmanki.

Quiz: "Czy pamiętasz te popularne hasła z czasów PRL-u?"

Pytanie 1 z 10
1. "Do pracy przychodź...