Upał

i

Autor: fot. Canva Pro

ostrzeżenie imgw

Upały nawiedzą zachodnią część Polski. Jest ostrzeżenie IMGW. Jak radzić sobie z gorącem?

2024-06-26 10:48

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy nie tak dawno, Gorzów w następnym czasie będzie opanowany przez... upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenie meteorologiczne w tym temacie. Jak zatem poradzić sobie z upałem?

Pogoda w ostatnim czasie w Gorzowie jest mocno zmienna. Jednego dnia jest chłodno i pochmurnie, a drugiego bardzo gorąco. I tak będzie przez najbliższy czas. Na pewno do końca czerwca.

IMGW ostrzega przed upałami w Gorzowie. Wydano komunikat. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C – informują meteorolodzy z zastrzeżeniem, że komunikat może być przedłużony o kilka dni.

Jak zwierzęta radzą sobie z upałami?

Jak radzić sobie z upałami?

Zaleca się odpoczynek w cieniu lub, najlepiej, w klimatyzowanym pomieszczeniu, unikając jednak dużych różnic temperatur. Ważne jest regularne nawadnianie i ochładzanie organizmu. Warto często brać letnie prysznice, stosować letnie okłady na kark i nadgarstki lub spryskiwać skórę wodą termalną.

Kacper Stokowski: specjalna kamizelka chroni nas przed upałami

Najlepiej wybierać wodę niegazowaną, którą można pić samą lub z dodatkami, takimi jak mięta i cytryna. Dobrym wyborem są również letnie herbaty owocowe, domowe lemoniady bez cukru oraz napoje izotoniczne, zwłaszcza gdy uprawiamy sport. W czasie upałów pocimy się, aby organizm się nie przegrzał, więc musimy uzupełniać braki soli mineralnych.

Miasto reaguje na upały. Będzie kurtyna wodna!

- Będzie upalnie. W związku z tym już dziś (26 czerwca - dop. red.) uruchamiamy kurtyny wodne. Przez kolejne dni, od godziny 11.00 do 19.00, będą one chłodzić przechodniów w pięciu dobrze już znanych gorzowianom lokalizacjach - czytamy w komunikacie.

Gdzie będzie można znaleźć kurtyny wodne?

Gorzowianie będą mogli ochłodzić się przy murach obronnych (naprzeciwko dawnej łaźni), na skwerze przed dawnym Empikiem, na placu katedralnym, przy dworcu PKP oraz na bulwarze wschodnim - informują urzędnicy.

Sonda
Twój sposób na upały to: