Wiktor Głazunow

Autor: Klaudia Szewczyk/pzkaj

Udane Mistrzostwa Polski gorzowskich kajakarzy. AZS AWF Gorzów drugim klubem w Polsce

2020-08-17 14:35

Worek medali i drugie miejsce w klasyfikacji klubowej. Gorzowscy kajakarze wrócili z bardzo dla nich udanych Mistrzostw Polski.

Najwięcej powodów do radości maja zawodnicy AZS AWF Gorzów. Zdobyli aż 8 medali z czego aż 5 to złote.​ Dało im to 2 miejsce w kraju w klasyfikacji medalowej. Największa w tym zasługa Wiktora Głazunowa. Kanadyjkarz AZS AWF Gorzów pięć razy stawał na podium i aż 4 razy na najwyższym stopniu. Wygrywał wyścigi w jedynkach na 200, 500, 5000 i 1000 metrów. Znowu świetnie popłynęła Anna Puławska. Z Poznania wróciła ze złotem na olimpijskim dystansie K1 500 metrów. Do tego dorzuciła dwa brązy w jedynce i dwójce na 200.

Z medalami wracają też reprezentanci GPower Gorzów i Admiry. Przemysław Korsak z GPower wywalczył złoto w jedynce na 500 i srebro w jedynce na 1000. Dla Admiry medale wywalczyli Sławomir Siwiec i Fryderyk Fulko w K2 na 1000 oraz Oleksij Koliadych, trzeci w C 1 na 200 metrów.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?