gorzów hala cezib 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Hala sportowa CEZiB.

Trwają ostatnie prace w hali sportowej CEZiB-u w Gorzowie. Kiedy otwarcie?

2022-02-01 17:13

Na ogrzewaniu i drobnym wyposażeniu skupiają się fachowcy w kompleksie przy ul.Warszawskiej. Hala miała być gotowa z końcem ubiegłego roku, ale budowa nieco się przedłużyła. Sportowcy liczą, że wkrótce z niej skorzystają.

Obiekt ma być gotowy w lutym. Mimo, że uczniowie przeszli na naukę zdalną, to zajęcia grup sportowych mogą odbywać się stacjonarnie. Na halę czekają pobliskie szkoły, w tym między innymi młodzi siatkarze z SP nr 17. Podłączono ogrzewanie i trwają próby szczelności.

- Tak naprawdę brakuje nam na sali takich drobiazgów, które też są ważne na przykład podajników do mydła czy do papieru. Hala niedługo będzie dostępna, myślę, że po feriach, ale jeszcze nie w pierwszym tygodniu lutego - mówi Magdalena Łabuza, dyrektor CEZiB-u.

gorzów hala cezib 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Trybuny czekają na kibiców.

Odbiór hali musi wykonać straż pożarna, a z kolei wykonawca powinien mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Z kolei w pracowniach i warsztatach montowane jest wyposażenie. Część z nich ma ruszyć wiosną.

Wkrótce ma być znana także decyzja dotycząca budynku B, w którym są problemy ze ścianami. Wzmacnianie nie pomogło, być może zostanie on wyburzony. Termin oddania całego CEZiB-u uczniom to wrzesień, jednak ta data raczej zostanie przesunięta. Koszt inwestycji to 104 miliony złotych.

Ewa Farna z nową płytą w Radiu ESKA

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."