Wypadek samolotu

i

Autor: fot. Oliver Grzimek/www.wikipedia.org.pl ; @AlinurMohamed_/www.twitter.com/www.news.en

KATASTROFA

Tragiczny lot, nie żyje wiceprezydent Malwi. Saulos Chilima zginął w katastrofie samolotu

2024-06-11 13:39

Wiceprezydent Malawi Saulos Chilima wraz z dziewięcioma innymi osobami zginął w katastrofie samolotu wojskowego na północy kraju – poinformował we wtorek Reuters, powołując się na oświadczenie prezydenta kraju Lazarusa Chakwera.

Tragedia w Malawii. Rozbił się samolot z przedstawicielami władzy

Samolot z wiceprezydentem Saulosem Chilimą, byłą pierwszą damą Shanil Dzimbiri oraz z ośmioma innymi osobami na pokładzie zaginął w poniedziałek rano (10.06). Miał on wykonać 45-minutowy lot ze stolicy Lilongwe do Mzuzu, miasta oddalonego o ok. 370 km.

Kontrolerzy ruchu lotniczego mieli kontaktować się z pilotem, sugerując mu, aby nie podejmował prób lądowania na lotnisku Mzuzu ze względu na złą pogodę i słabą widoczność, a także poprosili o zawrócenie do Lilongwe – poinformował prezydent Chakwera. Następnie kontrola ruchu lotniczego straciła kontakt z samolotem, który zniknął z radarów – dodał.

Na pokładzie było siedmiu pasażerów i trzech członków załogi wojskowej.

Odnaleziono wrak samolotu

We wtorek rano (11.06) wrak samolotu został odnaleziony. Wszystko wskazuje na to, że na skutek wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych maszyna uderzyła w zbocze góry.

Jak podała agencja AP, według strony internetowej ch-aviation, która śledzi informacje o lotach, maszyna, którą podróżował wiceprezydent, to dwuśmigłowy samolot typu Dornier 228, który armia malawijska posiada od 1988 r.

Zobacz też: Pijany 42-latek wbił się w tira i cudem uniknął śmierci

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Wojsko wyciągnęło samolot, który spadł na bagna w Wawrze