Zrozpaczona rodzina szuka zaginionego Tomasza Włodarczyka. Ostatni raz był widziany w Gorzowie

i

Autor: Facebook: Gorzów-rozmowy o wszystkim

zaginiony

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego Tomasza Włodarczyka

2023-08-10 11:26

Od kilku dni szukała go rodzina. Mężczyzna pochodzi z Głogowa. W ostatni piątek wyjechał do Gorzowa i nie wrócił do domu.

- Zaginął syn mojego brata... Tomek mieszka w Głogowie. Do Gorzowa wyjechał w piątek. Do dziś nie wrócił do domu a jego telefon już nie odpowiada.. Ma 18 lat, ubrany był podobnie jak na zdjęciu... - napisała pani Agnieszka na jednym z gorzowskich forum. Tomasz Włodarczyk do tej pory nie wrócił do domu. Zdjęcia mężczyzny znajdziecie w załączniku do tego artykułu.

Co zrobić w przypadku odnalezienia zaginionej osoby? Apel policji

  • Bardzo ważna jest nasza czujność i empatia w kontaktach z seniorami z naszego otoczenia. Jeśli widzimy kogoś kto zachowuje się w naszym odczuciu dziwnie, wygląda na zagubionego i jednocześnie prosi np. o wskazanie którędy dojść na dworzec, bądźmy otwarci na zapytanie i zweryfikowanie planów tej osoby. Jeżeli posiadamy informację, że taka osoba ma problemy w pamięcią i w przeszłości występowały incydenty związane z niekontrolowanym opuszczeniem miejsca zamieszkania to koniecznym jest powiadomienie najbliższej rodziny lub jednostki Policji.
  • To samo dotyczy nietypowego ubrania np. na zewnątrz jest zimno  a widzimy seniora w swetrze i kapciach - nie jest to normalny ubiór i powinno to wzbudzić nasze podejrzenia, że może potrzebować pomocy.

Co robić kiedy ustalimy, że ktoś się zgubił i mamy bezpośredni kontakt z taką osobą?

  • Poprosić o dane lub kontakt do rodziny, a jeśli nie możemy tego ustalić, skontaktujmy się z numerem alarmowym 112 lub 997 tj. najbliższą komendą Policji. Z pewności uzyskamy pomoc. Takie działanie może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Aktualizacja: Tragiczny finał poszukiwań

Niestety, ciało 18-latka znaleziono w środowe popołudnie. Policja nie chce udzielać szczegółowych informacji, ale poszukiwania mężczyzny zostały zakończone.

Krzczonów. Mateusz S. Zaginął, strażacy ugasili palącego się busa. W środku ujawnili zwłoki 18 letniego mężczyzny.
Sonda
Czy szukałeś/aś kiedyś osoby zaginionej?