Dirt Park

i

Autor: HuBar / www.commons.wikimedia.org

ROWERY

Tor z przeszkodami dla rowerzystów już wkrótce w Gorzowie

2023-04-17 16:13

Gorzowscy urzednicy analizują oferty od wykonawców, którzy chcą się zająć przygotowaniem dokumentacji projektowej toru rowerowego, który powstanie w Parku Zacisze. To inwestycja wyłoniona w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kiedy rowerzyści będą mogli pośmigać przez przeszkody?

Dirt Park w Gorzowie

Dirt Park to tor rowerowy do jazdy grawitacyjnej. Znajdują się tam urządzenia umożliwiające rowerzystom tzw. dirtjumping, czyli skoki i wykonywanie trików w powietrzu. Wszystko to oczywiście na bezpiecznej, naturalnej nawierzchni.

Taki właśnie tor powstanie w gorzowskim Parku Zacisze, o czym w ubiegłym roku zdecydowali sami mieszkańcy. Projekt został bowiem wybrany w ramach Budżetu Obywatelskiego - gorzowianie z tego rejonu byli zgodni i obyło się bez głosowania.

To oznacza, że już wkrótce rowerzyści będą mieli pole do popisu! Docelowo mają powstać bowiem cztery pętle i cztery przeszkody, ale wszystko zależy od uwarunkowań przestrzennych i tego na co pozwoli teren parku. Oprócz tego oczywiście pojawią się ławeczki, wiaty i kosze.

Trwa procedura przetargowa. Kto wykona dokumentację projektową?

Zanim zaczną sie realne prace konieczne jest przygotowanie dokumentacji projektowej. Urzędnicy wystąpili już z zapytaniem ofertowym do firm i analizują zgłoszenia. Po dokonaniu wyboru wykonawca będzie miał pięć miesięcy na przygotowanie dokumentacji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jest duża szansa, że jeszcze w tym roku Dirt Park będzie gotowy!

Przypomnijmy: całkowity koszt zadania to 600 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Budżetu Obywatelskiego.

Sonda
Lubisz aktywność na świeżym powietrzu?
Kontrowersyjna wystawa Body Worlds zagościła w Szczecinie