Polska podróżniczka doradza przy planowaniu urlopu

i

Autor: Port Lotniczy Rzeszów-Jesionka / tiktok.com/@katarzynagawenda

PODRÓŻE

Te sposoby ułatwią ci podróżowanie podczas urlopu. O tych trikach mogłeś nie wiedzieć!

2024-04-01 15:34

Choć mamy aktualnie początek roku, to z pewnością powoli planujecie już jak i gdzie spędzicie swój urlop. Znając życie chcielibyście gdzieś wylecieć i to w dodatku za niewielkie pieniądze? W tych czasach jest to trudne, ale pewna aktorka i tiktokera może ułatwić wam życie swoimi sposobami.

Podróże niekoniecznie muszą być drogie. Wystarczy podejść do nich z rozwagą i wykorzystać kilka sztuczek, które pomogą zaoszczędzić. Wskazówek i trików można znaleźć sporo na platformach społecznościowych.

Katarzyna Gawenda, znana aktorka i pasjonatka podróży, zdobyła na TikToku ponad 36 tysięcy obserwujących. Na jej profilu znajduje się wiele interesujących materiałów dotyczących podróżowania. W jednym z ostatnich filmików podzieliła się pięcioma sposobami, które pomagają jej podróżować taniej.

Gawenda zaleca, aby podczas planowania podróży za granicę stosować się do kilku kluczowych zasad. Po pierwsze, zawsze należy rezerwować loty przed zakwaterowaniem. - Jeśli widzicie tanie bilety lotnicze, bierzcie bez wahania, a potem zawsze jakiś nocleg się znajdzie. Nigdy nie róbcie tego na odwrót – mówi.

Kolejnym punktem jest opracowanie planu wycieczki. Gawenda zdradziła, że w tym celu szuka profili mieszkańców publikujących materiały z danego miejsca. Jej zdaniem, informacje lepiej czerpać od miejscowych niż z oficjalnych źródeł, które są pełne reklam i nie zawsze oddają prawdziwy obraz miasta.

Katarzyna Gawenda dodaje, że nie wyobraża sobie podróży bez naładowanego powerbanka, aby nie znaleźć się w obcym kraju z rozładowanym telefonem, pozbawionym dostępu do informacji. Ważną kwestią jest dla niej również ubezpieczenie. Przypomina, że możemy bezpłatnie wyrobić kartę EKUZ, która uprawnia nas do korzystania z pomocy medycznej na terenie Unii Europejskiej.

A jadąc poza strefę Schengen, nie wyobrażam sobie nie wykupić dodatkowego ubezpieczenia. To są groszowe sprawy w porównaniu do tego, jak horrendalnie droga jest pomoc medyczna za granicą – twierdzi.

Planujesz w tym roku zagraniczne wakacje? Znany przewoźnik kasuje loty, nigdzie nie polecisz!

Podczas podróży Polka stara się żyć jak miejscowi, a nie jak turyści. Zauważyła, że znacznie droższe są nie tylko restauracje czy kawiarnie przeznaczone dla turystów, ale także transport. - Wystarczy odrobina zaangażowania, żeby znaleźć zasady, na jakich działa komunikacja miejska w danym mieście - podkreśla.

Oto sposób na tanie podróżowanie
Sonda
Jak zazwyczaj spędzasz urlop?